اخبار
02 آبان 1398
دبیر ششمین نشست استپ در نشست خبری ششمین نشست استپ مطرح کرد:

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: هدف نشست استپ، ارتباط دانشمندان کشورهای اسلامی و باخبر شدن آنها از فعالیت­‌های یکدیگر است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی بنیاد مصطفی(ص)، نشست خبري ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشورهای اسلامی با حضور سعید سهراب­پور، مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان و دبیر ششمین نشست استپ، شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما و دبیر علمی کمیته ارتباطات علم، مهدی صادقی، رئیس دانشکده اقتصاد و معارف اسلامی دانشگاه امام صادق(ع) و دبیر علمی کمیته تامین مالی علم و فناوری، مهناز ملانظری، رئیس دانشگاه الزهرا(س) و دبیر علمی کمیته بانوان و علم و فناوری، محمدمهدی جعفری، دبیر اجرایی ششمین نشست استپ، مصطفی زمانیان، دبیر کمیته راهبردی ششمین نشست استپ در محل دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این نشست سعید سهراب‌پور، مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان و دبیر ششمین نشست استپ با اشاره به اینکه پیش از این، جایزه مصطفی(ص) دو بار برگزار شده است، گفت: 20 آبان ماه امسال، سومین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

سهراب پور با بیان اینکه در کنار اعطای جایزه، رویدادها و فعالیت‌های دیگری هم اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: نشست استپ یکی از این رویدادهایی است که تاکنون دو بار در ایران برگزار شده و کشورهای دیگر هم نسبت به برگزاری آن اقدام کرده‌اند که مالزی، عمان و پاکستان از آن‌جمله‌ هستند. امسال نیز ششمین نشست استپ برگزار می‌شود و محل برگزاری این نشست، دانشگاه‌­های برتر تهران است.

مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان و دبیر ششمین نشست استپ ادامه داد: هدف نشست استپ، ارتباط دانشمندان کشورهای اسلامی و باخبر شدن آنها از فعالیت‌­های یکدیگر است. معمولا دانشمندان کشورهای اسلامی با کشورهای پیشرفته در ارتباط هستند اما بین خودشان این ارتباط کمرنگ است و هدف استپ انسجام بیشتر این ارتباط است.

وی افزود: ما امسال در ششمین نشست استپ، ۹۴ میهمان از ۳۶ کشور دنیا خواهیم داشت. بیشترین تعداد میهمان را از مالزی خواهیم داشت که ۱۵ نفر از این کشور به ایران می‌آیند؛ همچنین ۹‌ نفر از ترکیه، ۷ نفر از پاکستان، ۶ نفر از عمان و مابقی میهمان‌ها از سایر کشورها به ایران خواهند آمد. اغلب میهمانان دانشمندان معروفی هستند و بعضا در ارگان‌های غربی و بین‌المللی مسئولیت دارند‌. این نشست موقعیت مغتنمی برای ارتباط با این افراد است.

  • بازدیدکنندگان: 171
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ