اخبار
07 بهمن 1394

دومين نشست تخصصي در زمينه فناوري‌هاي نوين، اين بار در زمينه صنعت ساختمان و عمران با حضور شركت‌هاي فعال بنياد مستضعفان و نوآوران استان تهران در پارك فناوري پرديس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، در اين نشست بعد از پخش كليپي كوتاه در ارتباط با نوع فعاليت‌هاي پارك و آشنايي حضار با اين مجموعه، معاون توسعه فناوري پارك به پيشينه بازديد مديران ارشد بنياد از پارك فناوري پرديس اشاره كرد و گفت: سال گذشته مهندس سعيدي‌كيا، رييس بنياد با هيات همراه از پارك بازديد كردند كه ثمره آن توسعه همكاري‌ها بين دو طرف بوده است.

مهندس صابري افزود: به دليل وجود هلدينگ‌هاي متعدد در بنياد و فعاليت بيش از 200شركت زيرمجموعه و همچنين سابقه بالايي كه اين نهاد در امور مختلف اقتصادي دارد، امروز اين نشست در حوزه ساختمان و عمران با شركت‌هاي بزرگ بنياد برگزار شد تا زمينه آشنايي توليدكننده و مصرف‌كننده هرچه بيشتر فراهم شود.

به گفته صابري، اين جريان براي دومين بار پس از نشست فعالان حوزه گاز در پارك اتفاق مي‌افتد كه براي ارتباط بيشتر شركت‌هاي دانش‌بنيان و متقاضيان محصولات مختلف است.

در ادامه رييس مركز فن‌بازار ملي ايران نيز با بيان اينكه هدف فن‌بازار، ايجاد حلقه تجاري سازي و كمك به عرضه محصولات به بازار است، عنوان كرد: 60 محصول در حوزه ساختمان و صنعت در استان تهران به ما معرفي شد كه از اين تعداد 42 محصول قابليت معرفي داشتند.

اكبر قنبرپور اضافه كرد: اين محصولات، توسط 28شركت به متقاضيان معرفي و پس از انتخاب هر محصول توسط شركت‌هاي بازديد كننده، 6 اتاق براي برگزاري جلسات خصوصي آنها تدارك ديده شده كه هر گروه براي تعامل نظرات 45دقيقه فرصت خواهند داشت. البته در مجموع ظرفيت برگزاري 25 جلسه وجود دارد.

قنبرپور با اشاره به تسهيلات ليزينگي براي شركت‌هاي دانش‌بنيان گفت: از طرف صندوق نوآوري و شكوفايي تا سقف 500ميليون تومان براي شركت‌هايي كه شرايط دانش‌بنياني و خصوصي بودن را داشته باشند، تسهيلات در نظر گرفته شده كه اقساط آن پس از يك تنفس 3ماهه، 36ماه خواهد بود.

در ادامه مديرعامل شركت پايا سامان پارس نيز در اين نشست، ضمن تشكر و قدرداني از مسئولان پارك فناوري پرديس براي برگزاري اين نشست، اظهار كرد: با توجه به رسالتي كه براي بنياد تعريف شده، همكاري با شركت‌هاي دانش‌بنيان جزو وظايفي است كه در دستور كار قرار دارد.

مجيد شاهسواري معتقد است كه اين همكاري مي‌تواند در مجموعه پارك فناوري پرديس، از قدرت بهتر و ثمره بيشتري برخوردار باشد. زيرا هم‌اكنون هم توليدكننده و هم مصرف‌كننده براي تعامل حضور دارند و مي‌توانند تجارت خود را توسعه دهند.

گفتني است پس از پايان نشست، حاضرين از نمايشگاهي كه در مجتمع فن بازار ايران برگزار شده بود، بازديد كردند. فعالان و متخصصان حوزه ساختمان و عمران در اين نمايشگاه، جديدترين محصولات خود را به نمايش گذاشتند.

در پايان افراد حاضر در اين نشست، در قالب گروه‌هاي چند نفره به همراه يك ليدر در جلسات رو در رو شركت نمودند.


  • بازدیدکنندگان: 1185
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ