اخبار
05 دی 1394
با حضور اعضا و مقامات داخلي و خارجي؛

نشست شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) با حضور دکتر سورنا ستاری، رئیس شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) و معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، دکتر محمدرضا عارف عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر احمدمحمدعلی المدنی رئیس بانک توسعه اسلامی، دکتر سعید سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، مهندس مهدی صفاری‌نیا رييس پارك فناوري پرديس و دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص)، دکتر محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و دیگر اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، ريیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) گفت: بازگشت ارج و عظمت اسلامی هدف اصلی جایزه مصطفی(ص) است.

زاهدي پیرامون مصوبات این جلسه و تصمیمات اتخاذ شده برای دوره جدید جایزه مصطفی(ص) گفت: ویژگی اصلی جایزه، افزایش هم افزایی کشورهای اسلامی با تاکید بر فناوری های پیشرفته است و هدف آن این است که جهان اسلام بتواند ارج و عظمتی را که قرن ها قبل داشته است، دوباره پیدا کند چراکه جهان اسلام کاملا به دنبال علم و فناوری است.

وی افزود: جهان اسلام جهانی است که در آن تروریست و داعش جایی ندارد و اسلام نگاهی فراتر به علم دارد و ما برای دانشمندان در جهان اسلام ارزش زیادی قائلیم و می خواهیم جایگاه دانشمندان مسلمان را در جهان بالا ببریم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای ارتقا و توسعه علم و فناوری تعامل داشته باشیم تا انشاالله بتوانیم به زودی شاهد آن باشیم که جهان اسلام همان اقتدار قبلی در حوزه علم و فناوری را به دست آورد.

وی درباره دستور جلسه توضیح داد: در این جلسه دستورات متفاوتی داشتیم به عنوان مثال درباره این مسئله بحث کردیم که آیا الزاما به افرادی باید جایزه مصطفی(ص) داده شود که مقیم کشورهای اسلامی هستند و آیا تاثیرگذاری آنها در علم اهمیت بیشتری دارد و در بعضی بخش ها با اعضا به اتفاق نظر هم رسیدیم اما اصل مهم این است که دانشمند منتخب باید مسلمان و تاثیرگذار در جریان علمی باشد. همچنین برگزیدگان جایزه و دانشمندان شرکت کننده باید تاثیرگذاری جدی در کشورهای اسلامی داشته باشند که این کشورهای اسلامی شامل ۵۷ کشور مسلمان و دو یا سه کشوری است که جمعیت مسلمان زیادی دارند.


  • بازدیدکنندگان: 1346
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ