اخبار
03 بهمن 1394
با مشاركت پارك فناوري پرديس، فن‌بازار ملي ايران و بنياد مستضعفان برگزار مي‌شود؛

با حضور فعالان عمران و ساختمان و شركت‌هاي وابسته به بنياد مستضعفان روز چهارشنبه 7 بهمن‌ماه نشست تخصصي اين حوزه از ساعت 9 الي 17 در محل پارك فناوري پرديس برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، رييس مركز فن‌بازار ملي ايران با اعلام اين خبر گفت: به توجه به افزايش شركت‌هاي دانش‌بنيان، از بنياد مستضعفان درخواست كرديم تا نيازهاي فناوري خود را اعلام كرده و ما نيز نوآوري‌هاي جديد صنايع عمران و بخش ساختمان را به آنها معرفي كنيم.

اكبر قنبرپور با اشاره به اينكه فراخوان مورد نظر از ابتداي دي ماه سالجاري به شركتهاي حوزه صنعت ساختمان براي معرفي فناوري‌ها ارائه شده افزود: 25 شركت در سطح استان تهران اعلام آمادگي كردند و قرار است 45 محصول را در نمايشگاهي كه در كنار نشست ترتيب داد شده ارائه دهند.

قنبرپور ادامه داد: در اين نشست قرار است معاون توسعه و فناوري بنياد حدود 10 شركت وابسته به اين نهاد حضور داشته باشند تا با محصولات متنوع شركت‌هاي حوزه ساختمان در پارك آشنا شوند.

به گفته وي، اين موضوع در بحث فناوري براي بار دوم اتفاق مي‌افتد و در آن فناوران، محصولات خود را به متقاضيان معرفي نموده و راه براي خريد محضول در نمايشگاه مورد نظر باز است. البته مهر امسال نيز نشستي در همين بخش در زمينه صنعت گاز برگزار شد كه در آن مسوولان حوزه گاز كشور حدود 60 فناوري جديد را از نزديك بازديد كردند.

رييس مركز فن‌بازار ملي ايران تاكيد كرد؛ برخي از اين محصولات به تازگي توليد شده و نياز به تاييد از طرف نهادهاي مربوطه دارند، برخي مراحل فوق را گذرانده و بايست وارد بازار شوند و دسته‌اي نيز ايده‌هايي هستند كه عزم ملي را براي توليد مي‌طلبد.

قنبرپور در پايان با بيان اينكه هلدينگ‌ها و نهادهاي بزرگ دولتي و خصوصي مي‌توانند براي اين نشست‌ها در زمينه‌هاي مختلف اعلام نياز كنند گفت: هدف گذاري براي اين دست مراسم از طرف پارك فناوري پرديس صورت نمي‌گيرد بلكه پارك تنها مدل اصلي را ارائه مي‌دهد. بنابراين بسته به نياز يك صنعت مي‌توان نشست‌هاي تخصصي مختلفي را برگزار كرد. البته طبق برنامه‌ در سال آينده مي‌بايست 4 نشست داشته باشيم كه به احتمال زياد دو نمونه از آن در حوزه خودرو و صنعت امداد رساني خواهد بود.

گفتني است صنايع مختلف مي‌توانند در زمنيه برگزاري نشست به پارك فناوري پرديس اعلام نياز نموده و حداكثر تا 2 ماه بعد نتيجه را دريافت كنند.


  • بازدیدکنندگان: 1189
  • (رتبه بندی جاری 3.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 3 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ