اخبار
21 دی 1398
با حضور «سیاوش ملکی‌فر» معاون توسعه این صندوق

نشست «معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی» با حضور «سیاوش ملکیفر» معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی و 30 شرکت عضو پارک فناوری پردیس، در سالن اجتماعات سراج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، اداره کل سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی پارک، با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست «معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی» را برگزار کرد. این نشست که با حضور «سیاوش ملکیفر» معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، با هدف معرفی آخرین تغییرات و چگونگی دریافت خدمات از این صندوق، طراحی و اجرا شد. نزدیک به 30 شرکت از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس، اعم از شرکت‌های اراضی، استیجاری، مرکز رشد و همچنین اعضای کارخانه نوآوری، در این نشست شرکت کردند.

رفع ابهام از فرآیند دریافت خدمات از صندوق نوآوری و شکوفایی پس از تغییر و تحولات به وجود آمده در این مجموعه و نحوه ارائه خدمات آن، محور اصلی این نشست بود. «آشنایی با انواع تسهیلات»، «آشنایی با انواع ضمانت‌نامه‌ها و مراحل دریافت»، «آشنایی با روش‌های سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی» و «معرفی حمایت توانمندسازی بلاعوض» از موضوعات این نشست بود.

در بخش نخست این نشست، «سیاوش ملکی‌فر» ضمن معرفی ساختار صندوق نوآوری و شکوفایی و بیان برخی از خدمات کلیدی انجام شده در گذشته، رویکرد جدید صندوق را حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در ابعاد بسیار گسترده اعلام کرد.

در حوزه «خدمت تسهیلات مادی»، 8 مورد خدمت قابل ارائه به متقاضیان معرفی شد. «نمونه‌سازی»، «فعالیت‌های قبل از تولید صنعتی»، «تولید صنعتی»، «سرمایه در گردش»، «فروش اقساطی»، «تأمین محل کاری»، «اشتغال پایدار» و «اسناد خزانه اسلامی» از محورهایی بوده است که در این موضوع تبیین شد.

در حوزه «خدمت ضمانت‌نامه» امکان دریافت سه نوع ضمانت‌نامه «شرکت در مناقصه و مزایده»، «حسن انجام کار» و «پیش‌پرداخت» بیان و معرفی شد.

در حوزه «خدمت سرمایه‌گذاری» نیز اعلام شد که صندوق نوآوری و شکوفایی به تنهایی به حوزه سرمایه‌گذاری وارد نمی‌شود و درکنار ساختارهای مالی از قبیل صندوق‌های پژوهش و فناوری و یا صندوق‌های بورسی تا 80 درصد میزان سرمایه مورد نیاز شرکت متقاضی سرمایه اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند.

«آموزش»، «مشاوره»، «رتبه‌بندی رقابت‌پذیری»، «حفاظت از مالکیت فکری»، «رویدادها و شبکه‌سازی»، «استانداردها و مجوزها» و «توسعه بازار» از موارد تبین شده در حوزه «خدمت سرمایه‌گذاری» بودند. این حمایت‌ها به صورت بلاعوض ارائه می‌شود.

بخش دوم نشست به برگزاری جلسه‌های اختصاصی با کارشناسان صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص داشت. بر همین اساس 8 جلسه میان شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس و کارشناسان صندوق، برگزار شد. در این جلسه‌ها شرکت‌ها بسیاری از مشکلات و موانع دریافت خدمات که با آن مواجه بودند را مطرح نموده و راهکار مناسب را از کارشناسان صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کردند.


  • بازدیدکنندگان: 94
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ