اخبار
29 شهریور 1394
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تشريح كرد:

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: جایزه علمی مصطفی (ص) می تواند در پیشرفت علم و فناوری کشور بسیار مؤثر باشد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، دکتر مهدی گلشنی در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در صورتی که جایزه مصطفی (ص) بر اساس شایستگی اهدا شود می تواند در ایجاد روابط علمی در جهان اسلام تاثیر گذار باشد چون باعث تشویق عالمان جهان اسلام برای فعالیت جدی در زمینه علم و فناوری می شود.

وی ادامه داد: جایزه جهانی پیامبر اعظم (ص) با تشویق کردن محققین و فراهم نمودن زمینه های مساعد برای فعالیت های علمی در همه کشورها می تواند در پیشرفت علم و فناوری مؤثر باشد اما متاسفانه در اکثر کشور های اسلامی زمینه مناسب برای انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی فراهم نیست.

استاد ممتاز دانشگاه صنعتی شریف در پایان خاطر نشان کرد: اهداء جایزه علمی مصطفی (ص) به افراد واجد شرایط و شایسته می تواند جایگاه خودش را بعنوان جایزه معتبر و مشهور در جامعه علمی پیدا کند.

جایزه مصطفی (ص)، جایزه عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اعطا می‌شود و به طرح‌هایی تعلق می‌گیرد که زمینه‌ساز بهبود زندگی بشر بوده و در آن‌ها محققان دست به نوآوری‌های مشهود در مرزهای دانش و فناوری زده یا روش‌های علمی جدیدی ارائه کرده باشند. پارك فناوري پرديس از برگزاركنندگان اصلي اين جايزه است.
  • بازدیدکنندگان: 1349
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ