اخبار
31 اردیبهشت 1396
گزارش ویژه از برنامه های جانبی INOTEX2017

ششمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری "INOTEX2017"با همت پارک فناوری پردیس و حمایت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، با حضور شرکت های فناور ایرانی و خارجی از دوم تا پنجم خرداد ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

در این نمایشگاهِ تخصصی که بسیاری از تولیدکنندگان نوآور و صنعتگران حوزه فناوری حضور دارند، فرصت مناسبی برای معرفی، مشارکت و انتقال دانش و فناوری فراهم می آید؛ این دوره با توجه به تجربه های پیشین در برگزاری نمایشگاه اینوتکس، رویکرد تازه و تکامل یافته ای را در پیش گرفتهاست، از این رو به سراغ مهندس مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس رفته ایم تا از برنامه های تازه این دوره اطلاع یابیم.

مجمعی تخصصی برای نوآوران

رئیس پارک فناوری پردیس در خصوص اهمیت برگزاری این نمایشگاه گفت: ضرورت تعامل با کشورهای پیشرفته و حضور تولیدات دانش بنیان داخلی در بازارهای بین المللی پایه گذارِ این نمایشگاه است تا شرکت های توانمند داخلی بتوانند علاوه بر معرفی دستاوردهای خود به دیگر کشورها با هم افزایی و تعامل، به بزرگ تر شدن بازار هدف خود رسیده و فرصتی برای تولید و صادرات هرچه بیشتر محصولات فناورانه را به دست آورند.

صفاری نیا با اشاره به اینکه نمایشگاه اینوتکس مجمع تخصصی برای حضور فعالان عرصه نوآوری است گفت: معرفی و توانمندسازی شرکت های فناور در یک مجمع تخصصی مانند نمایشگاه اینوتکس امکان پذیر است. وی افزود: مهمترین رویکرد سال های گذشته نمایشگاه اینوتکس، انتقال فناوری و صادرات دانش فنی بود، اما امسال علاوه بر این رویکرد تلاش کرده ایم تا با نگاه جامع، برخی از اجزا زیست بوم نوآوری را وارد نمایشگاه کنیم و همچنین بر جنبه انتقال فناوری تمرکز بیشتری داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای این منظور برخی پاویون های اختصاصی برای بازیگران اصلی عرصه نوآوری یعنی استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در نظر گرفته شده است، همچنین نشست های شبکه سازی، رویدادها و فستیوال های بسیاری در حاشیه نمایشگاه امسال در دست برگزاری است تا هرآنچه منجر به موفقیت فعالان این عرصه شود در دسترس باشد.

پاویون های اختصاصی در نمایشگاه اینوتکس2017

صفاری نیا با اشاره به پاویون های اختصاصی در نمایشگاه امسال افزود: چند جایگاه اختصاصی برای "شتاب دهنده های داخلی"، " فناوران داخلی " و "فناوران خارجی" در نظر گرفته شده است که در این جایگاه ها 10شتاب دهنده برتر کشور و 40 استارتاپ داخلی خود را در معرض دید شرکت کنندگان در نمایشگاه قرار می دهند. همچنین یک پاویون اختصاصی برای استارتاپ های ایرانیان خارج از کشور در نظر گرفته شده است تا بتوانند شانس خود را برای یافتن سرمایه گذار امتحان نمایند.

وی ادامه داد: حدود 20 شرکت موفق خارجی از کشورهای پیشرفته دنیا در پاویونی اختصاصی در نمایشگاه حضور دارند و یک بخش ویژه هم برای عرضه 45 اختراع و 15 دانش فنی منتخب، با حضور مخترعین و محققین در نظر گرفته شده است.

برگزاری رویدادهای تخصصی در حاشیه اینوتکس 2017

رئیس پارک فناوری پردیس به سه رویداد مهم که در حاشیه نمایشگاه امسال برگزار خواهد شد اشاره کرد و گفت: دومین فستیوال تخصصی تجهیزات پزشکی در روز سوم خرداد ، سومین فستیوال عرضه استارت آپ های ایرانی برای سرمایه گذاران در روز چهارم خرداد و رویداد کارآفرینی با عنوان "نوآوردگاه" (نوآوری برای محیط زیست شهری) سه برنامه جنبی در حاشیه نمایشگاه امسال هستند که با تلاش مجموعه فن بازار ملی ایران و مرکز شتابدهی فناوری، اجرا خواهند شد.

نشست شبکه سازی نوآوری در نمایشگاه اينوتكس 2017

صفاری نیا در ادامه به تجربه موفق نشست شبکه سازی نوآوری که در دو سال گذشته هم برگزار شده اند اشاره کرد و گفت: سومین دوره از نشست شبکه سازی نوآوری هم در قالب 6 پنل تخصصی، در جریان نمايشگاه فناوري و نوآوري با هدف تبادل آخرین دستاوردها ، ارائه تجارب موفق در حوزه‌های مختلف مدیریت نوآوری و انتقال فناوری برگزار خواهد شد. این نشست ها در روزهای سوم و چهارم خرداد ماه با حضور 150 نفر از علاقه مندان و 21 سخنران داخلی و خارجی از کشورهایی چون آلمان، آمریکا، اتریش و استرالیا برگزار خواهد شد.

تسهیلات و خدمات ویژه برای شرکت های موفق به عقد قرارداد

رییس پارک فناوری پردیس در ادامه به دیگر خدمات و تسهیلاتی که به شرکت های حاضر در نمایشگاه ارائه می شود اشاره کرد و گفت: در جریان نمایشگاه امکان برگزاری جلسات مذاکره و مشاوره برای همه شرکت ها مهیاست همچنین با توجه به حضور بازیگران اصلی در عرصه نوآوری های داخلی و بین المللی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تسهیلات ویژه ای برای شرکت هایی که موفق به عقد قرارداد در جریان نمایشگاه یا فستیوال ها شوند در نظر گرفته است. از طرفی تسهیلات لیزینگ توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به خریداران محصولات دانش بنیان داده می شود تا بتوانند محصولات خود را به همراه تسهیلات لیزینگ به فروش برسانند.

برترین های نمایشگاه معرفی می شوند

یکی از برنامه های اینوتکس 2017 معرفی برترین های نمایشگاه است که صفاری نیا در این خصوص گفت: در سه بخش شرکت داخلی ، شرکت خارجی و استارتاپ ها سه مجموعه برتر نوآور از نگاه بازدیدکنندگان انتخاب می شوند که در روز اختتامیه معرفی و از آن ها تقدیر به عمل خواهد آمد.

صفاری نیا در آخر به نقش فن بازار ملی ایران به عنوان بهره بردار اصلی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از طرف نمایشگاه، مسئولین و مجریان کشور به نمایشگاه دعوت شده اند و فن بازار ملی ایران هم به عنوان متولی بهره برداری از نمایشگاه اینوتکس از شرکت های داخلی و خارجی در زمینه ها و حوزه های مختلف دعوت به عمل آورده تا با حضور در نمایشگاه، به توسعه هرچه بیشتر فناوری و دانش در صنایع مختلف کمک نمایند.

  • بازدیدکنندگان: 1115
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ