اخبار
03 خرداد 1396
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بازدید از نمایشگاه INOTEX 2017:

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه های مانند INOTEX می تواند بسترساز تجاری سازی محصولات دانش بنیان باشد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری بازدید کرد. وی در خصوص اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه های گفت: در حال حاضر میبینیم که یک همکاری تنگاتنگی بین شتابدهنده ها، ایده پردازها و استارتاپ ها وجود دارد و ایده در این فرآیند تبدیل به محصول می شود و بعد از آن با یک برنامه ریزی مناسب به صنعت تحویل داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه این روند یک ابتکار خوب است، خاطر نشان کرد: همچنین ادامه این رویه می تواند برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها اشتغال زایی فراوانی داشته باشد تا در نهایت اقتصاد مبنتی بر دانش محقق شود.

زاهدی با اشاره به موفقیت یکی از شرکت های دانش بنیان که توانسته در طی دو سال درآمد بالایی داشته باشد، عنوان کرد: این شرکت با تلاش دو نفر از فارغ التحصیلان آغاز به کار کرده و اکنون نزدیک به 30 نفر در آن مشغول به کار هستند.

وی در پاسخ به اینکه آیا برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند در تجاری سازی محصولات دانش بنیان موثر واقع شود یا خیر پاسخ داد: این نمایشگاه ها زمینه سازخوبی برای تحقق اقتصاد دانش بنیان و تجاری سازی محصولات فناورانه پیشرفته (های تک) هستند باید رایزنی ها با خارج دانشگاه مانند صنعت مربوطه و سرمایه گذار صورت گیرد تا تشویق شده و به این زمینه وارد شوند.

زاهدی همچنین از وزارت علوم، وزارت بهداشت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و افرادی که در زمینه تحقق اقتصاد دانش بنیان تلاش می کنند تشکر و قدردانی کرد.


  • بازدیدکنندگان: 767
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ