اخبار
02 آبان 1398

دبیر اجرایی ششمین نشست استپ گفت: نشست استپ فقط یک رویداد علمی نیست و هدفش این است که برای حل چالش­ها، از ظرفیت­های موجود در جهان اسلام استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع­‌رسانی بنیاد مصطفی(ص)، محمدمهدی جعفری، دبیر اجرایی ششمین نشست استپ در نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی گفت: نشست استپ فقط یک رویداد علمی نیست و هدفش این است که برای حل چالش‌­ها از ظرفیت­های موجود در جهان اسلام استفاده شود.

وی در ادامه اظهار کرد: نشست استپ شامل تمرکز به سطوح بخشی؛ سلامت و همبست آب و انرژی و همچنین سطوح کارکردی؛ ارتباطات علم، بانوان و علم و فناوری، تامین مالی علم و فناوری است.

جعفری در ادامه افزود : مهمانان دعوت­‌شده به نشست استپ در نهایت ۹۴ نفر از ۳۶ کشور هستند.

وی با بیان اینکه هدف استپ، شبکه­سازی میان دانشمندان در جهان اسلام است، گفت : تکثر شبکه‌­ها در کشورهای مختلف برای ما مهم بود و براین اساس نمایندگانی از هر کشور در این نشست حضور پیدا خواهند کرد.

دبیر اجرایی ششمین نشست استپ اظهار کرد: شکل­‌گیری تبادلات علمی، هدف دیگر ما است و نیاز بود افرادی که به نشست دعوت می‌شوند جایگاه اجرایی نیز داشته باشند؛ براین اساس مهمانانی از جمله ۱۶رئیس دانشگاه، ۳۷ ریس دانشکده و ۸ مدیر موسسه و مراکز تحقیقاتی به نشست استپ دعوت شده‌­اند. تلاش ما این بوده که از مهم­ترین دانشگاه‌­های برتر، نمایندگانی حضور داشته باشند .

وی همچنین افزود: دانشمندان مسلمان مقیم کشورهای غیر اسلامی نیز در این نشست حضور دارند.

جعفری در ادامه گفت: در این دوره تلاش­‌شده حوزه­ و زمینه‌­هایی که در گذشته به آنان پرداخته نشده است، مورد توجه قرار گیرد که این حوزه‌­ها؛ ارتباطات علم و حوزه بانوان و علم و فناوری است.

وی با اشاره به برنامه همیاران استپ بیان کرد: باتوجه به اینکه علاقه ما در زمینه ارتباط میان دانشمندان و دانشجویان است، برنامه‌­ای با عنوان همیاران استپ در نظر گرفته شده تا بتوانیم میان آنان ارتباط برقرار کنیم. همچنین برگزاری ۱۳ کارگاه تخصصی، ۹ پنل تخصصی و ۱۰ سخنرانی کلیدی از دیگر برنامه‌­های ششمین نشست استپ است.

وی در پایان گفت: بنابر حمایت یک شرکت، ارائه ۶۰ هزار یوروگرنت در خصوص علوم اعصاب فراهم شده و تلاش ما استفاده ازاین دستاوردها است.


  • بازدیدکنندگان: 227
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ