اخبار
13 تیر 1396
نشستی با هدف هم افزایی فن بازارهای سراسر کشور به میزبانی استان فارس؛

هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي، این بار در فارس با هدف هم افزایی فن بازارها، ارائه تجربیات موفق و همچنین بررسي آخرين فعاليت‌هاي فن‌بازارها از امروز تا 14تیر به مدت دو روز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، طبق ابلاغيه ای که در سال 1390 توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي به مرکز فن بازار ملی ایران اعلام شد پروسه ایجاد و سامان دهی فن بازارهای منطقه ای و محلی جزو تکالیف این مرکز قرار گرفت که از همان سال مرکز فن بازار ملی برای راه اندازی فن بازارهای منطقه ای اعلام حمایت و آمادگی برای مناطق مختلف کشور را به عمل آورد و نتیجه آن، تا امروز ایجاد و راه اندازی 15 فن بازار منطقه ای در کشور بوده است و نشست های سراسری فن بازارها هم بصورت دوره ای و در راستای همکاری و هم افزایی بين اين فن‌بازارها برگزار می‌شود.

در اين نشست که به میزبانی فن بازار منطقه ای استان فارس انجام گرفته، نمایندگانی از مركز فن‌بازار ملي ايران، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، جهاد دانشگاهي كشور، صندوق نوآوري و شكوفايي و 15 فن‌بازار منطقه‌اي حضور دارند و طي این رویداد آخرين وضعيت برنامه ها و فعالیتهای فن‌بازارهاي كشور بررسی شده و تجربيات حاصل از اقدامات انجام شده در راستاي توسعه و رونق بازار فناوري كشور به اشتراك گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پارک فناوری پردیس، مهندس اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در شروع برنامه ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان و تشکر از میزبانی استان فارس گفت: در شش دوره ابتدایی نشست های فن بازار منطقه ای رویکرد اصلی ما ارزیابی و ارائه گزارش عملکرد فن بازارها بود اما از دوره پیش که در خراسان رضوی و در مشهد برگزار شد تلاش کردیم این نشست ها بهره وری بالاتری داشته و رویکرد نشست ها را به ارائه تجربیات و انتقال اطلاعات تغییر دادیم.

وی تصریح کرد: نشست این دوره با رویکرد ارائه تجربیات و اطلاعات از سوی برخی فن بازارهای موفق منطقه ای و همچنین سازمان هایی چون معاونت علمی و فناوری کشور، صندوق نوآوری و شکویی و جهاد دانشگاهی کشور برگزار می شود.

قنبرپور در توضیح بیشتر این نشست افزود: بخش عمده‌اي از اين نشست به اقدامات فن‌بازارهاي منطقه‌اي و بيان تجربيات حاصل شده اختصاص دارد. این محورها شامل كمك به تجاري‌سازي فناوري و محصولات فناورانه، بازاريابي و فروش محصولات دانش‌بنيان و فناورانه، برگزاري تورهاي فناوري و نشست‌هاي تبادل فناوري با هدف انتقال فناوري، تسهيل ورود اختراعات به بازاردارايي فكري، تكميل بانك اطلاعات فناورانه‌ استان، شناسايي و تامين نيازهاي فناوري استان، تسهيل صادرات محصولات فناورانه، برگزاري دوره‌هاي آموزشي در حوزه‌هاي فناورانه كشور و مشاركت در نمايشگاه ها و جشنواره‌هاي ملي و منطقه‌اي است.

پس از آن نمایندگانی از استان های یزد، کرمانشاه و آذربایجان شرقی حضور یافته و تجربیات موفق خود در این عرصه را ارائه کردند.

همچنین در این نشست، موضوعاتی از قبیل برنامه ها و فستیوال های آتی بازار دارایی فکری، خدمات معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در حوزه‌ي امور شركت‌هاي دانش‌بنيان، معرفي خدمات صندوق نوآوري و شكوفايي و تسهیلات قابل استفاده برای تحقق فن بازارها، بيان تجربيات موفق سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در همكاري مشترك با وزارت صنايع كره جنوبي، مطرح و ارائه خواهد شد. تشریح برنامه های آتی مرکز فن بازار ملی ایران درخصوص بازاریابی محصولات دانش بنیان و همچنین شناسایی و رفع نیازهای فناوری صنایع، بخش دیگری از این نشست خواهد بود.
  • بازدیدکنندگان: 852
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ