اخبار
27 خرداد 1396
استان فارس ميزبان فن بازارهاي سراسر كشور

هشتمين نشست سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي به منظور بررسي آخرين فعاليت‌هاي فن‌بازارها و هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر طي روزهاي 13 و14 تير 96 به میزبانی فن بازار منطقه ای فارس برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، در اين نشست نمایندگانی از مركز فن‌بازار ملي ايران، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، جهاد دانشگاهي كشور، صندوق نوآوري و شكوفايي، 15 فن‌بازار منطقه‌اي از استان‌های آذربايجان شرقي، البرز، اصفهان، شيراز، خوزستان، سمنان، فارس، قزوين، كرمان، كرمانشاه، لرستان، مركزي، هرمزگان، همدان و يزد و نيز 2 فن‌بازار منطقه‌اي در شرف افتتاح از استان‌هاي زنجان و سيستان و بلوچستان و همچنين 1 فن‌بازار تخصصي با عنوان فن‌بازار تخصصي صنعت گاز حضور خواهند داشت و طي این رویداد آخرين وضعيت برنامه ها و فعالیتهای فن‌بازارهاي كشور بررسی شده و تجربيات حاصل از اقدامات انجام شده در راستاي توسعه و رونق بازار فناوري كشور به اشتراك گذاشته خواهد شد.
بخش عمده‌اي از اين نشست به اقدامات فن‌بازارهاي منطقه‌اي و بيان تجربيات حاصل شده اختصاص دارد. این محورها شامل كمك به تجاري‌سازي فناوري و محصولات فناورانه، بازاريابي و فروش محصولات دانش‌بنيان و فناورانه، برگزاري تورهاي فناوري و نشست‌هاي تبادل فناوري با هدف انتقال فناوري، تسهيل ورود اختراعات به بازاردارايي فكري، تكميل بانك اطلاعات فناورانه‌ استان، شناسايي و تامين نيازهاي فناوري استان، تسهيل صادرات محصولات فناورانه، برگزاري دوره‌هاي آموزشي در حوزه‌هاي فناورانه كشور و مشاركت در نمايشگاه¬ها و جشنواره‌هاي ملي و منطقه‌اي می¬باشد.
همچنین در این نشست، موضوعاتی از قبیل برنامه ها و فستیوال¬های آتی بازار دارایی فکری، خدمات معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در حوزه‌ي امور شركت‌هاي دانش‌بنيان، معرفي خدمات صندوق نوآوري و شكوفايي و تسهیلات قابل استفاده برای تحقق فن¬بازارها، بيان تجربيات موفق سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در هممكاري مشترك با وزارت صنايع كره جنوبي، مطرح و ارائه خواهد شد. تشریح برنامه های آتی مرکز فن بازار ملی ایران درخصوص بازاریابی محصولات دانش بنیان و همچنین شناسایی و رفع نیازهای فناوری صنایع، بخش دیگری از این نشست خواهد بود.
لازم به ذكر است مركز فن‌بازار ملي ايران با ابلاغيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي وظيفه ساماندهي فن‌بازارهاي عمومي و ایجاد فن¬بازارهای تخصصي در حوزه‌هاي اولويت‌دار كشور را به عهده دارد و تاکنون 15 فن بازار منطقه ای در 15 استان کشور و نيز 1 فن‌بازار تخصصي تحت عنوان فن بازار تخصصي صنعت گاز ایجاد شده و نشست های سراسری فن بازارها بصورت دوره ای و در راستای همکاری و هم افزایی بين اين فن‌بازارها برگزار می‌شود.
  • بازدیدکنندگان: 1016
  • (رتبه بندی جاری 4.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ