اخبار
03 خرداد 1395
رییس مرکز علمی و فناوری كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد:

رییس مرکز علمی و فناوری جنبش عدم تعهد «نم» گفت: امیدوارم همکاری‌های فناوری، بتواند دریچه‌های جدیدی برای کشور‌های عضو این سازمان مهم بین المللی فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ پرفسور آروند کولشرشتا Arun P. Kulshreshtha prof. رییس مرکز علمی و فناوری نم در اولین روز برگزاری «کارگاه بین المللی تجاری سازی و فناوری» در پارک فناوری پردیس گفت: تحقیقات بسیاری در زمینه فناوری بین کشورهای حاضر در این کارگاه آموزشی بین المللی انجام می‌شود، اما متأسفانه در قفسه‌ها باقی می‌ماند و اینچنین کارگاه‌هایی منجر به انتقال تحقیقات به دیگر کشورها خواهد شد تا از اینگونه تحقیقات خروجی عملیاتی به عمل آید.

وی با تأکید بر اینکه فناوری باید انتقال پیدا کند ادامه داد: اینگونه همکاری‌ها برای اقتصادی کردن تحقیقات کشورهای در حال توسعه بسیار مهم است و منجر به سرمایه گذاری‌های مشترک و مفید خواهد شد.

کولشرشتا با اشاره به همکاری خود از سال 1962 با ایران گفت: بیش از 15 سال است که کارگاه‌های مشترکی با ایران در شهر‌های مختلفی مانند بیرجند، کیش، تهران و . . . برگزار می‌کنم.

وی افزود: ایران کشور بسیار وسیع و دارای ظرفیت‌های بالایی است و شما بسیار خوش‌شانس هستید که برای شرکت در این کارگاه به ایران آمده‌‌اید، پیشنهاد می‌کنم همکاری‌های خود را با ایران شروع کرده یا افزایش دهید.

لازم به ذکر است؛ این کارگاه با حمایت ساير سازمان‌هاي بين‌المللي مرتبط، مركز رشد فناوري نخبگان، معاونت علمي وفناوري رياست جمهوري و حضور اساتید بین المللی دكتريوسلان نور، پروفسور OHازكره و پروفسوركولشرشتا از هند و اساتید ایرانی دكترعمراني، دكتر محجوبي از ايران، دكتركامران باقري، دكتر سيد حبيب الله طباطبائيان، مهندس علي‌مرتضي بي‌رنگ، مهندس مجيد دهبيدي پور و دكتركياني از دوشنبه سوم خرداد ماه به مدت چهار روز به میزبانی پارک فناوری پردیس درحال برگزاری است.


  • بازدیدکنندگان: 1078
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ