اخبار
02 بهمن 1396
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از پارک فناوری پردیس:

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی طی بازدیدی، با پارک فناوری پردیس و شرکت‌های عضو آن آشنا شد و از نزدیک در جریان پیشرفت‌ها، دستاوردها و مشکلات شرکت‌های عضو قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در این بازدید که با همراهی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مهدی صفاری‌نیا رئیس پارک فناوری پردیس انجام شد، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه کشور و برخی تولیدات شرکت‌های عضو در حوزه سلامت دیدن کرد و همچنین در ادامه از شرکت‌های مروابن (فعال در حوزه کاری تحقیق و تولید مواد دندانپزشکی)، دانش اندیش رانا (فعال در نمونه‌سازي سريع قطعات)، تکوین (فعال در حوزه تحقيقات و توليد تجهيزات ناباروري)، الکترونیک برتر (فعال در حوزه تحقيقات و توليد تجهيزات پزشكي (كنترل علايم حياتي بيمار و ماشين بيهوشي و ...))، پویش دارو (توليد کننده فرآورده‌هاي دارويي نوتركيب (درمان سرطان، هپاتيت و ...)) و پارس آنلاین (ارائه کننده خدمات بر بستر شبکه) بازدید به عمل آورد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید گفت: کارهای با ارزشی در پارک فناوری پردیس شکل گرفته که می‌تواند الگوی بسیار موفقی برای تمامی مراکز علمی، دانشگاهی و پژوهشی کشور باشد.آن چیزی که امروز با این فرصت کم در قسمت‌های مختلف و شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی مشاهده کردم، آینده امیدوار کننده‌ای را برای پارک فناوری پردیس به تصویر می‌کشد.

مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: هرکدام از شرکت‌های پارک فناوری پردیس علاوه بر افزایش قدرت فروش خود می‌توانند به عنوان الگویی برای دیگر قسمت‌های علمی و پژوهشی عمل کنند تا آنها هم رفتار خود را اصلاح کنند و نهایتا کارآفرین شده و تولید ثروت کنند.

وی ادامه داد: ما همه قادریم کاری کنیم، ولی به مصداق شعر اقبال که می‌گوید: «ضربتی باید که جان خفته برخیزد ز خواب، ناله کی بی ضربه از تار رباب آید برون»، ضربتی می‌خواهد که ما متوجه شویم می‌توانیم کاری کنیم. با دیدن و الگو گرفتن خیلی راحت می‌شود توسعه پیدا کرد و به سرعت شکوفا شد. امیدوارم الگوهای موفق در پارک فناوری پردیس به سرعت بتواند گسترش پیدا کند.

پزشکیان تصریح کرد: هیچ راه دیگری جز این ندریم که مسیر نوآوری و خلاقیت و به دست آوردن ثروت و سرمایه را از عالمان نوآور و خلاق فرا گیریم. ما اگر بتوانیم از علم برای پاسخگویی به نیازها و مشکلات کشور استفاده کنیم، قطعا می‌توانیم کشور را از بحران‌های بی‌کاری، فقر، فساد و مشکلات عدیده‌ای که مواجه هست نجات دهیم، ارزش دادن به این عزیزان و پشتیبانی کردن از آنها قطعا می‌تواند مشکلات کشور را حل کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قدم اول این است که ما در مجلس کمک کنیم تا نیازهای مالی برای پشتیبانی از کارآفرینان مصوب شود و در اختیار این عزیزان قرار گیرد. اختیارات و یا مقرراتی که می‌خواهند برای اینکه بتوانند راحت ایده را به نتیجه برسانند تدوین کنیم و اگر مشکلات قانونی دارند رفع کنیم تا بتوانند در یک فضای باز با اختیارات وسیع عمل کنند.اقتصاد دانش‌بنیان متکی بر منابع انسانی است
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در خصوص این بازدید گفت: پایه بحث امروز ما با دکتر پزشکیان راجع به بودجه‌های پژوهشی و سیاست‌هایی بود که مجلس باید اتخاذ کند تا در حوزه توسعه اقتصاد و زیست‌بوم دانش‌بنیان، ضوابط و قوانین لازم برای رشد بیشتر شرکت‌ها در آینده فراهم شود.

وی افزود: بحث اقتصاد دانش‌بنیان آینده کشور است. همه به این نتیجه رسیده‌اند که با فروش منابع زیرزمینی و خام فروشی کشور را نمی‌شود اداره کرد.

ستاری با اشاره به رتبه چهارم کشور در تولید مهندسین و وجود نزدیک به پنج میلیون دانشجو گفت: متخصصین فوق‌العاده‌ای در داخل کشور داریم و این باعث می‌شود که ما در حوزه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان یک زیرساخت بی‌نظیر داشته باشیم. یکی از پایه‌های جدی برای بهره‌مندی از این نیرو توسعه پارک‌های فناوری است.

وی ادامه داد: شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس در سال 95 بیش از 5 هزار و دویست میلیارد تومان فروش داشته‌اندکه از طریق منایع انسانی محقق شده است و نشان می‌دهد اقتصاد دانش‌بنیان متکی بر منابع انسانی است و اقتصادی نیست که پایه آن منابع زیرزمینی باشد و این الگو باید در کشور توسعه پیدا ‌کند و این آینده کشور است.  • بازدیدکنندگان: 847
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ