اخبار
05 مرداد 1395
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران:

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: روند توسعه و تکمیل پارک فناوری پردیس و ذوق و سلیقه‌ای که برای این امر به کار گرفته شده جای تقدیر دارد و این مرکز مایه افتخار هر ایرانی است.


به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، دکتر علی اکبر صالحی در بازدید از پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه پارک فناوری پردیس در منطقه غرب آسیا یکی از بزرگترین مراکز فناوری است اظهار داشت: این واقعاً موجب مباهات است و اینکه ما چنین ایده‌هایی را رصد کردیم و دیده‌ایم که در دنیا چه اتفاقی می‌افتد و سپس نهالش را کاشته‌ایم جای شکر دارد، هرچند هنوز با کشورهای جهان فاصله وجود دارد.


وی با بیان اینکه تنها راه حفظ و صیانت کشورمان در جمیع جهات توسعه و پیشرفت علمی و فنی است ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری بسیار روی این موضوع تأکید دارند و بارها در هرفرصتی تذکراتی به دولت و مردم دادند، راه سعادت این است که ما به طرف علم و فناوری در بستر اسلام حرکت کنیم، یعنی هم هدفمان هدف مقدسی باشد و هم شتاب بگیریم.


معاون رئیس جمهور با اشاره به راه‌اندازی و ایجاد شتابدهنده‌ها گفت: این مراکز و ساختارها در جای خود خوب است ولی باید فکری برای بومی سازی آنها با توجه به نیازها و اقتضائات کشور شود.


علی اکبر صالحی با اشاره به حضور ایرانیان موفق و اساتید برجسته در خارج از کشور گفت: باید به آنها که با علم و دانش روز آشنا می‌شوند و می‌توانند آن را به داخل کشور انتقال دهند به عنوان سرمایه نگاه کنیم و پارک فناوری پردیس می‌تواند از ایرانیان خارج از کشور به بهترین نحو استفاده کند.


شایان ذکر است؛ رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان از نمایشگاه دستاورد‌های فناورانه کشور و دو شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک بازدید نمود.  • بازدیدکنندگان: 1431
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 2 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ