اخبار
11 آبان 1398
وزیر علوم و فناوری ونزوئلا در بازدید از پارک فناوری پردیس:

«گابریلا خیمنس» وزیر علوم و فناوری ونزوئلا و دبیر شورای علوم و فناوری ریاست جمهوری این کشور، صبح امروز از پارک فناوری پردیس بازدید کرد. وی در این بازدید از امضای تفاهمنامه میان وزارت علوم و فناوری ونزوئلا و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، صبح امروز این مجموعه میزبان «گابریلا خیمنس» وزیر علوم و فناوری و دبیر شورای علوم و فناوری ریاست جمهوری ونزوئلا بود. سفر این مقام بلند پایه به تهران به منظور آشنایی با توانمندی‌های علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران و ایجاد فرصت مناسب برای توسعه همکاری علمی بین دو کشور تدارک دیده شده است.

وزیر علوم و فناوری ونزوئلا در ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه پارک فناوری پردیس، گفت: قبل از هرچیز مایلم که سلام ملت ونزوئلا را به مردم ایران ابلاغ بکنم. ما خدا را شاکریم که این فرصت همکاری در بخش علوم و فناوری برای هر دو کشور فراهم شده است که به ما این امکان را می‌دهد که استعدادهای جدیدی را در کشورهایمان به وجود آورده و بتوانیم علم و دانش و فناوری را در کشورمان ایجاد کرده و توسعه دهیم؛ همچنین از علوم و فناوری در جهت حفظ و توسعه صلح و رفاه مردم استفاده کنیم.

وی افزود: با توجه به دستوراتی که رئیس جمهورمان داده است، ما می‌خواهیم در حوز‌های علمی و فناوری، به صورت گسترده در فعالیت‌هایی که توانمندی ما را در حوزه علمی تقویت می‌کنند، مشارکت داشته باشیم.

خیمنس در مورد بازدید از پارک فناوری پردیس گفت: آنچه که ما امروز در اینجا مشاهده کردیم به عنوان یک مرجع بسیار جالب و مهم در حوزه علم و فناوری است. مایلم به مردم ایران به دلیل ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالای علم، تکنولوژی و فناوری که در کشور شما مشاهده کرده‌ایم، تبریک بگویم. این فعالیت‌ها می‌تواند به عنوان یک مرجع در دنیا شناخته شود. علم، توسعه علم و وجدان کاری در ایران قابل مشاهده است. همچنین مردان و زنان بسیار کارآمدی پرورش یافته‌اند. پیشرفت‌های عالیِ فنی و تکنولوژیکی ایران، موید این است که علوم و فنون همیشه باید در خدمت مردم باشند. ایجاد علم و دانش یکی از الطاف بزرگ خداوند است که به ما نشان می‌دهد، همیشه باید در این زمینه فعالیت کنیم. مطمئن هستیم که سرزمین سیمون بولیوار در همکاری با ایران پیروز خواهد شد.

دبیر شورای علوم و فناوری ریاست جمهوری ونزوئلا در ادامه اظهار داشت: من از بازدیدم ایده‌های بسیار زیادی گرفته‌ام که با آنها به کشورم باز می‌گردم. فکر می‌کنم تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران امضا خواهیم کرد، فرصت بسیار مناسبی برای توسعه علم در کشور ما خواهد بود.

وی افزود: ما مایل هستیم که در کنار شما، از شما یاد بگیریم تا بتوانیم از این امکانات و فناوری که در حوزه بهداشت دارید، برای رفاه ملت‌مان استفاده کرده و از علم و تکنولوژی ابزاری برای غلبه و پیروزی علیه دشمنان بسازیم تا بتوانیم بر هرگونه تحریم کشور پیروز شویم. با توجه به اهداف و ایده‌آل‌هایی که سیمون بولیوار داشته است و همینطور رهنمودهایی که هوگو چاوز رهبر فقید ونزوئلا ارائه کرده است، ما از تمامی فرصت‌ها در جهت تبادل علم و تکنولوژی استفاده کرده و قدردانی می‌کنیم.

خمینس در انتها تاکید کرد: من از این دعوت که نتیجه آن امضای چندین تفاهم‌نامه همکاری است، تشکر می‌کنم. این خبر خوبی برای ملت من خواهد بود.

گفتنی است خانم وزیر در این رویداد از شرکت‌های «ایمن ایجاز»، «آرا پژوهش» و «آریا طب فیروز» نیز بازدید کرد.


  • بازدیدکنندگان: 188
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ