اخبار
17 اردیبهشت 1397
تقدیر از 3 تیم دانشجویی ایده پرداز در نمایشگاه اینوتکس

محسن علی اکبریان، دبیر شبکه فن بازار ملی ایران در گفت و گو با روابط عمومی پارک فناوری پردیس، با بیان اینکه هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری با موضوع «شهرهوشمند» طی 3 روز از 14 تا 16 تیر سال جاری در محل نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفت و گو) دایر خواهد شد، بیان کرد: از آنجاییکه هدف از برگزاری چنین نمایشگاهی، ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر تمام اجزای زیست بوم نوآوری و فناوری کشور بر بستر نوآورانه است، از این رو دبیرخانه نمایشگاه نیز بر این موضوع تاکید دارد که خود نمایشگاه نیز به صورت نوآورانه برگزار گردد.

وی افزود: این نوآوری در دو حوزه غرفه سازی و المان‌های فیزیکی و همچنین رویدادها و خدمات رسانی به بازدیدکنندگان و غرفه‌داران مد نظر قرار گرفته است.

علی اکبریان گفت: در این راستا، با همکاری تیم استارت آپی فکرینو مسابقه ای با عنوان «نوآوری نوآورانه» طراحی شد و در ادامه طی فراخوانی از بیش از 80 دانشجو از سراسر کشور به مدت 5 روز برای حضور در پارک فناوری پردیس و ایده‌پردازی جهت نوآورانه تر کردن نمایشگاه اینوتکس دعوت به عمل آمد. بدین منظور در روز نخست با معرفی بخش‌های مختلف INOTEX 2018 به شرکت‌کنندگان و شرح دقیق مسئله، کارگاه گیمیفیکیشن (بازی وار سازی) برای آنها برگزار شد.

علی اکبریان ادامه داد: روز دوم رویداد، شرکت کنندگان از بوستان گفت و گو و محل دایمی نمایشگاه‌های شهرداری بازدید نموده و در ادامه در روزهای سوم و چهارم، با حضور کارشناسان و منتورها (مشاوران) ایده‌پردازی، ایده‌های دانشجویان به صورت گروهی بررسی شد. در پایان و در روز 14 اردیبهشت ایده های نهایی جهت ارزیابی به داروان ارایه گردید.

وی تصریح کرد: از بین ایده‌های ارایه شده، در نهایت 12 تیم برتر انتخاب شدند که از این تیم‌ها در نمایشگاه دعوت خواهد شد و 3 تیمی که امتیاز بیشتری داشتند هدایایی  از سوی دبیرخانه نمایشگاه دریافت خواهند کرد.

در این نمایشگاه، اجزای مختلف اکوسیستم (زیست بوم) نوآوری و فناوری کشور از جمله شرکت‌های فناور و دانش بنیان، استارت آپ‌ها و شرکت‌های نوپا، شتاب دهنده‌ها و مراکز رشد، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه گذران جسورانه (VC)، فرشتگان کسب و کار (angel)، مخترعین، منتورها، برگزار کنندگان رویدادهای استارت آپی، رسانه‌های استارت آپی، ارایه کنندگان زیر ساخت‌ها در بخش‌های حاکمیتی و غیره حضور خواهند یافت.

گفتنی است؛ این نمایشگاه به همت مرکز فن بازار ملی ایران با همکاری مرکز شتابدهی نوآوری و با پشتیبانی پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد.


ثبت نام غرفه داران از تاریخ 18 اردیبهشت آغاز و تا 5 خرداد ادامه خواهد داشت همچنین ثبت نام بازدید کنندگان از ابتدای خرداد آغاز می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه رسمی نمایشگاه به نشانی WWW.INOTEX.COM مراجعه کنند.


  • بازدیدکنندگان: 780
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ