اخبار
18 آذر 1393
سردیس ریاصیدان برجسته ایرانی دکترغلامحسین مصاحب دربوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس پرده برداری می شود

طی مراسمی در هفته آینده، روز چهارشنبه 26 آذرماه 93 سردیس ریاضیدان برجسته ایرانی دکتر غلامحسین مصاحب در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس پردهبرداری میشود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در این آیین علاوه بر خانواده این دانشمند برجسته، مدیران ارشد معاونت علمی و فناوری ریاستجمهوری، رییس و جمعی از اساتید دانشکده ریاضی دانشگاه خوارزمی ، اساتید دانشکدههای ریاضی و ادبیات دانشگاههای تهران و صنعتی شریف و شاگردان ایشان حضور خواهند داشت.

پایهگذاری، سرپرستي و ساماندهي نخستين و مهمترين دایر‌‌‌‌ة المعارف فارسی، تـﺄسیس و مدیریت مؤسسه‌ ریاضیات در دانشسرای عالی، ايجاد مركزي مجهز جهت تحقيقات رياضي؛ تلاش پيگير در عرصه‌ي غني كردن زبان علمي فارسي از طريق واژه‌سازي از کارهای بزرگ و ماندگار علمی و پژوهشی دکتر مصاحب است.

كتاب­های جبر و مقابله‌ خیام، مدخل منطق صورت، حکیم عمر خیام به عنوان عالم جبر، آنالیز ریاضی و تئوری مقدماتی اعداد، از تاليفات برجسته این ریاضیدان برجسته ایرانی هستند.

شایان ذکر است پروژه‌ بوستان دانشمندان با هدف تجليل از دانشمندان بزرگ جهان در قالب نصب تنديس آنان در «بوستان دانشمندان» پارك فناوري پرديس از سال 1386 آغاز شده است. در اين پروژه كه با مشاركت فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران، وزارت امور خارجه و بنياد ملي نخبگان در حال انجام است، تا به امروز از تنديس پنج دانشمند از كشورهاي ج. ا. ايران، ارمنستان، هند و آمريكا پرده‌برداري صورت گرفته است.  • بازدیدکنندگان: 1633
  • (رتبه بندی جاری 4.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 4
  • 5 0

1 نظرات

پاسخ