اخبار
02 خرداد 1395
با حضور شرکت های داخلی و خارجی؛

پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) با حضور ۲۵۰ شرکت داخلی و خارجی از امروز آغاز به کار کرد.

به گزارشخبرنگار مهر، مجید نجفیان، دبیر پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) در افتتاحیه این نمایشگاه عنوان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که بتوانیم ادبیات جدیدی را در عرصه های بین المللی در حوزه های علمی و فناوری پایه گذاری کنیم.

وی با بیان اینکه در واقع برگزاری این نمایشگاه برای همکاری های بلندمدت تجاری و سرمایه گذاری بین شرکت های داخلی و خارجی صورت گرفته است، گفت: همه تلاش ما این است که بتوانیم مسیر رو به رشدی را در عرصه علم و فناوری ایجاد کنیم.

نجفیان با اشاره به رویدادهایی که در پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری برگزار می شود، گفت: در این دوره از نمایشگاه میزبان ۸۲ شرکت فناورانه از ۱۴ کشور دنیا هستیم.

وی افزود: کشورهای یونان، روسیه، بلاروس در پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (اینوتکس ۲۰۱۶) پاویون هایی را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه ۹۰ شرکت داخلی و ۸۲ شرکت خارجی در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: علاوه بر اینها ۸۰ شرکت دانش بنیان از کره جنوبی توانمندی های خود را در قالب یک نمایشگاه اختصاصی به نمایش گذاشته اند؛ مجموعا ۲۵۰ شرکت در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ حضو دارند.

وی افزود: همچنین قرار است دومین نشست شبکه سازی نوآوری با حضور ۱۴ صاحب نظر از ۱۲ کشور دنیا برگزار شود تا این کشورها بتوانند آخرین تجارب خود را در حوزه فناوری به اشتراک بگذارند.

به گفته وی از سوی دیگر سه نشست در خصوص انتقال فناوری در حوزه هایICT، بیوتکنولوژی و نفت و گاز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین قرار است سیلیکون ایران با هدف شبکه سازی بین فناوران و کارآفرینان، ایرانیان خارج از کشور برگزار شود.

نجفیان در خصوص دیگر برنامه های جنبی نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ گفت: قرار است کارگاه آموزشی بین المللی با همکاری مرکز علم و فناوری جنبش عدم تعهد برگزار شود که از ۱۹ کشور دنیا در این کارگاه ها شرکت خواهند داشت.

وی افزود: همچنین ۱۴۰ نشست تجاری (ملاقات تجاری) هماهنگ شده که قرار است در طول سه روز آینده شرکت های ایرانی و داخلی با یکدیگر مذاکره کنند.

سفیران کشورهای روسیه، یونان، بلاروس، بلغارستان، رئیس مرکز علوم و فناوری جنبش عدم تعهد، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس پارک فناوری پردیس در افتتاحیه این مراسم حضور داشتند.

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه هفته جاری از ساعت 10 الی 17 در سالن خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.
  • بازدیدکنندگان: 1169
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ