اخبار
29 اردیبهشت 1396
فرصتی برای اعضا شبکه به منظور به روزرسانی فعالیت‌های کشورها؛

چهارمین دوره شورای عالی شبکه انتقال و تبادل فناوری دی-هشت و اولین نشست تبادل فناوری بیوسیمیلارها در تاریخ 27 تا 29 اردیبهشت در شهر داکا در کشور بنگلادش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس مهندس قنبرپور، رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران با اعلام اين خبر گفت: «شورای عالی شبکه فرصتی برای نمایندگان کشورها در شبکه به منظور به روزرسانی فعالیت‌های کشورها، تبادل نظرات و پیشنهادات برای توسعه همکاری فناوری بین اعضا و اتخاذ تصمیمات جدید برای پیشبرد همکاری کشورها است و چهارمین نشست این شورا به میزبانی شورای تحقیقات علمی و صنعتی بنگلادش در شهر داکا برگزار ‌شد».

وی افزود: «موضوعات همکاری بین کشورها در زمینه تبادل فناوری، برگزاری دوره‌های آموزشی، حضور در نمایشگاه‌های فناوری، مشارکت در به اشتراک‌گذاری داده‌های عرضه و تقاضای فناوری، برگزاری دور دوم جایزه انتقال فناوری، اخذ خط اعتباری از بانک توسعه اسلامی، برگزاری نشست VCهای 8 کشور در تهران و دیگر موضوعات شبکه، از جمله سرفصل‌هایی بود که در این جلسه شورا مطرح شد».

قنبرپور ابراز کرد: «نمایندگان کشورهای بنگلادش، ایران، مالزی، نیجریه و پاکستان در نشست شورای عالی حضور داشتند و ضمن ارائه گزارش کشورهای خود، در تصمیمات آتی شبکه اظهارنظر نموده و به بحث و گفتگو پرداختند. همچنین با هماهنگی صورت گرفته با کشور میزبان و با هدف توسعه تجارت در حوزه فناوری میان شرکت‌های فناور در کشورها، اولین نشست تجاری و فناوری میان شرکت‌های فعال در زمینه بیوسیمیلار در حاشیه نشست با حضور 18 شرکت فناور از کشورهای ایران و بنگلادش برگزار ‌شد. در این نشست، بيش از 15 جلسه مذاكره تجاري بين شركت‌هاي فناور حاضر در نشست برگزار شد و توافقاتي در زمينه انتقال دانش‌فني توليد چند داروي زيستي، همكاري در انجام تست‌هاي فرآيندي و كلينيكي، API و افزايش همكاري آتي براي تبادلات مرتبط با فعاليت‌هاي شركت‌ها مورد توافق اوليه شركت‌ها قرار گرفت».

لازم به ذکر است، با مصوبه سومین اجلاس وزرای صنایع دی-هشت، پارک فناوری پردیس بعنوان دبیرخانه شبکه تبادل و انتقال فناوری دی-هشت تعیین شده و نشست­های شورایعالی از سال 93 به ترتیب به میزبانی کشورهای ایران، نیجریه و مالزی برگزار شده است.

  • بازدیدکنندگان: 821
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ