اخبار
25 بهمن 1396

دومین دوره کارگاه آموزشی تکنیک‌های تدوین، انعقاد و پیاده‌سازی انواع قراردادهای انتقال فناوری به همت فن‌بازار ملی ایران در محل مجتمع آموزشی امام صادق دماوند و با حضور کارگزاران فن‌بازار منطقه‌ای و تخصصی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مركز فن‌بازار ملي ايران با توجه به اهميت توانمندسازي شبكه بروکرهای (واسطه‌های) فناوري خود اقدام به برگزاري دوره آموزشي قراردادهاي حقوقي انتقال فناوري نمود.محمد طالبی، مدرس این دوره در خصوص محورهای این کارگاه گفت: مباحث آموزشی در چهار محور: مباحث تئوریک مبنی بر قراردادها، انتقال فناوری و مباحث مربوط به مفاد قراردادها، کارگاه بررسی و تنظیم قراردادها و بررسی آرایی که در این مورد در محاکم و مراکز داوری صادر شده است، به شرکت‌کنندگان ارائه گردید.

طالبی با اشاره به شبیه‌سازی جلسات مذاکره و انعقاد قرارداد در این دوره گفت: بحث شبیه‌سازی مذاکرات جنبه نوآورانه داشته و بسیار آموزنده است. رویکرد برنامه‌ریزی شده‌ی این دوره آموزشی منحصربه‌فرد بوده و کمتر دوره آموزشی شبیه این برگزار می‌شود.

این مشاور و مدرس حوزه حقوق قراردادها با اشاره اینکه مباحث این حوزه در دانشگاه‌ها به صورت تئوری تدریس می‌شود گفت: در این کارگاه هدف این است که کارگزاران به صورت عملی به عقد قرارداد برسند و نتایج مثبتی داشته باشند تا حتی‌المقدور از ارجاع آنها به مراکز حل اختلاف و دادگاه‌ها جلوگیری شود.

وی افزود: تلاش کردیم در این کارگاه بیشتر مباحث عملیاتی و موارد حقوقی که پرونده‌هایشان در جریان هستند و یا در حال مذاکره و انعقاد قرارداد می‌باشند مطرح شوند و کمتر به مباحث تئوری بپردازیم.

وی درباره تازگی مباحث مطرح شده در این کارگاه خاطرنشان کرد: هرچند حوزه علم و فناوری در ایران هنوز نوپاست اما در سال‌های گذشته فناوری در کشور رشد خوبی داشته و به تبع آن نیازهایی احساس شد که بر اساس آن می‌بایست در حوزه حقوقی و قراردادی آموزشی‌هایی نیز برنامه‌ریزی می‌شد که از لحاظ کیفیت و تراز آموزشی، قراردادهای منعقد شده امکان طرح در حوزه بین‌المللی تجارت را داشته باشند.

این مشاور و مدرس حوزه حقوق قراردادها درباره استقبال کارفرمایان گفت: بعد از برگزاری اولین دوره در مهرماه گذشته، مراجعات زیادی به فن‌بازار ملی ایران برای برگزاری مجدد دوره شد که در نهایت دوره دوم بر این اساس شکل گرفت.

وی در پایان افزود: این دوره‌ها باید توسعه پیدا کند و کافی نیست که فقط در فن‌بازار ملی ایران طرح شود. باید یک اراده جمعی در دانشگاه ها و پژوهشکده‌ها به صورت تخصصی برای این مهم شکل بگیرد.

شایان ذکر است، بروکرهای فناوری فعال در شبکه فن‌بازار ملی ایران، به‌صورت دائمی خدمات انتقال فناوری را به طرفین عرضه و تقاضا ارائه می‌کنند و در این راستا ضروری است که به ابزارها و توانمندی‌های مختلفی مجهز باشند که یکی از آنها، دانشِ حقوقی و آگاهی از قوانین و ضوابط کشور در این زمینه است.

گفتنی است مركز فن‌بازار ملي ايران با ابلاغيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي و تحت نظارت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و با هدف توسعه بازار فناوری در کشور فعاليت مي‌كند.  • بازدیدکنندگان: 850
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ