اخبار
24 فروردین 1395
پايان تدوين طرح جامع فاز سوم پارک فناوری پردیس؛

طرح جامع فاز سوم پارک فناوری پردیس به پایان رسید.


حميد خردنيا، مدیرکل عمران و توسعه پارک فناوری پردیس ضمن اعلام اين خبر گفت: زمین فاز سوم پارک فناوری پردیس به مساحت 210.502 متر مربع در جوار فاز دوم پارك (پرديس دانش) در ضلع غربی دانشگاه آزاد اسلامی-واحد پردیس واقع شده است.


به گزارش روابط عمومي پارك فناوري پرديس، طراحی زمین مزبور از تیر ماه 1394 توسط شرکت مهندسین مشاور توسعه کالبدی آسیا آغاز گردید و مطالعات تدقیق برنامه فیزیکی شامل نیاز کاربری‌های مختلف آموزشی، خدماتی،عمومی و اداری، نیازهای تاسیسات زیربنایی، تراکم جمعیتی و ساختمانی، امکانات اجرایی و روند آماده سازی و تدوین برنامه فیزیکی بخشی از فعالیت صورت گرفته می‌باشد. در این مرحله به منظور ارتقای طراحی فاز سه، شاخص های طراحی پارک‌های مطرح دنیا مورد مطالعه قرار گرفته است.


خردنيا گفت: در طرح جامع فاز سوم پارک فناوری، نگاه ویژه ای به موضوع محیط زیست شده و سرانه فضای سبز در آن نسبت به پرديس نوآوري و پرديس دانش (فازهای یک و دو)، بیش از چهار برابر افزایش یافته است. در خصوص پارکینگ نیز سرانه آن دو برابر افزایش پیدا کرده است.


وي اضافه كرد: تخصیص فضاهایی جهت ساختمان‌های خدماتی و عمومی، ستادی، استیجاری، مرکز رشد ، آزمایشگاه مترولوژی، پایانه و حمل و نقل عمومی و حدود 90 قطعه با مساحت‌های مختلف جهت واگذاری به شرکتهای دانش بنیان از ویژگیهای طرح جامع فاز3 می‌باشد.


به گفته خردنيا، وجود توپوگرافی نا مناسب و شیب زیاد زمین، عبور مسیر دسترسی فاز 6 شهر پردیس و عبور مسیل فاضلاب شهری پردیس از زمین مذکور، از مشکلات طراحی و عملیات آماده سازی پروژه می‌باشد. به همین منظور، چند نمونه پروژه مطرح بین‌المللی که در سطوح شیبدار طراحی و اجرا شده، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و از ایده‌های آنها در طراحی فاز سه استفاده شده است.


مديركل عمران و توسعه پارك فناوري پرديس افزود: در حال حاضر تکمیل طراحی شهری و نقشه های آماده سازی در حال انجام بوده و در صورت تامین منابع مالی و کسب مجوزهای لازم، از خرداد ماه سال جاري، انتخاب پیمانکار و عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.


شايان ذكر است فاز يك پارك فناوري پرديس (پرديس نوآوري) 20 هكتار و فاز دو (پرديس دانش) 18هكتار مي‌باشد و افق توسعه آتي در راستاي سند چشم‌انداز 1404 كشور تا 1000 هكتار ترسيم شده است.


  • بازدیدکنندگان: 1543
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ