اخبار
27 مرداد 1395

گرامیداشت نود و هفتمین سالگرد استقلال کشور با حضور بیش از 140 نفر از اساتید، نخبگان و شخصیت‌های مردمی افغانستانی شاغل در شرکت‌های مستقر پارک فناوري پرديس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس؛ در این مراسم دکتر سیدوحید ظهوری حسینی کارشناس حقوق بین‌الملل و از اساتید دانشگاه تهران ضمن اشاره به مسلمان‌ بودن 99 درصد مردم افغانستان که در هیچ کشور دیگری دیده نمی‌شود افزود: مبارزات حق طلبانه مردم افغانستان دین محور و به صورت متعهد بود و این امر به شکست استعمار پیر و درهم شکستن تجاوز شوروی سابق کمک شایانی کرد.

وی ادامه داد: با پیروزی افغانستان پس از سه جنگ بزرگ برابر بریتانیا در آن سال‌ها طلسم شکست ناپذیری قدرت‌های متجاوز شکسته شد و این جنگ‌های دین محور و دشمن ستیز آغاز گر نهضت آزادی‌خواهی در جهان بود.

ظهوری حسینی ضمن بازدید از فناوری‌ها و مراکز تخصصی در پارک فناوری پردیس اظهار داشت: پیشرفت‌های نخبگان جمهوری اسلامی در این سال‌ها برای نخبگان افغان الگویی مناسب است و این ارمغان را برای مردم آزادی‌خواه جهان آورده که تخصص و فناوری از پایه‌های اساسی استقلال یک کشور است.

در ادامه علیرضا سبحانی مشاوری عالی پارک فناوری پردیس، کتاب‌هایی با عناوین مختلف و همچنین کلام الله مجید را به حضار اهداء نمود و پس از آن نیز برادران افغان با یکدیگر دست برادری و اُخوت دادند.

شایان ذکر است؛ افغانستان در تاریخ 19 اوت (28 مرداد) 1919 به رهبری «شاه امان الله خان» استقلال خود را به دست آورد و از استعمار بریتانیا رهایی یافت.


  • بازدیدکنندگان: 1093
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ