اخبار

گردهمایی بزرگی بازیگران اکوسیستم استارتاپی و فناوری کشور در اینوتکس 2018 در حالی به کار خود پایان داد که توانست استارت آپها و فناوران بسیاری را در بخش اکوسیستم فناوری ایران شناسایی کند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، نمایشگاه اینوتکس در طول ادوار خود میزبان شرکت‌های متعددی درزمینهٔ های مختلف فناوری و نوآوری بوده و است. درواقع این نمایشگاه میزبان شرکت‌های صاحب فناوری و بنگاه‌های نوآور است و محدودیتی برای حوزه فعالیت قائل نشده است، لذا در هفتمین دوره این نمایشگاه نیز بازیگران اکوسیستم‌های مختلفی همچون فناوری زیستی و زیست‌محیطی، تجهیزات و ملزومات پزشکی و بیمارستانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و مخابرات، فناوری مرتبط با نفت و گاز، انرژی‌های تجدید پذیر، نانو فناوری، شیمی و مواد جدید، همچنین فناوری‌های شهری، هوافضا و مکانیک، دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته همچنین فناوری‌های شناختی نیز حضور داشتند.
بر اساس این گزارش، نمایشگاه اینوتکس این بار نیز تجمع بزرگی از فعالان استارتاپی را در خودگرد هم آورده بود، به‌طوری‌که به‌محض ورود به این نمایشگاه حتی در روز پایانی، بعد از آن‌همه تلاش و دوندگی 2 روزه، شور و هیجانی به رنگ علم و دانش در فضا موج می‌زد. شرکت‌کنندگان در جای‌جای مشخص‌شده در فضایی که به آن‌ها اختصاص داده‌شده بود، کنار استندهای مشخص‌شده ایستاده بودند و باعلاقه مندی به معرفی محدوده وظایف خود می‌پرداختند.
مراجعه به این شهر پر هیاهو، خالی از لطف نبود و هر روز اتفاقات و جریان های مخصوصی را ارائه میکرد. استقبال شرکت کنندگان به قدری بود که هر کدام از آنچه که قرار است اتفاق بی افتد با یکدیگر گفتگو میکردند، به طوری که بازدیدکنندگان نیز در جریان این گپ و گفتگو ها از برنامه ریزی‌ها مطلع می‌شدند.

مارتن برنامه‌نویسی
هفدهمین نمایشگاه اینوتکس 2018، با راه‌اندازی چالش‌های از جنش شهر هوشمند میان بازیگران به میدان آمده، بستری را فراهم کرد تا شرکت‌کنندگان با ورود به چالش‌های مطرح‌شده در این ماراتن به حل مشکلات روزمره شهری با استفاده از تکنولوژی بپردازند.

 

نشست شهرداری کلان‌شهرها
از زمان ورود به نمایشگاه و رصد میان حضور یافتگان نکته قابل‌توجه، برگزاری نشست‌های بود که با صدایی رصاتر خواه‌وناخواه شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان را فرامی‌خواند، که از این جمله می‌توان به چهارمین نشست شبکه‌سازی نوآوری نیز با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه از کشورهای مختلف و همچنین نشست شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران اشاره کرد.
با توجه به اولویت‌های توسعه شهری در ایران، ازجمله محورهای این نشست می‌توان به حمل‌ونقل هوشمند (Smart Mobility) مدیریت هوشمند انرژی و محیط و محل زندگی هوشمند (Smart Environment & Smart Home) اشاره کرد.

رویداد یک‌روزه اینوتکس-تلنت
با ورود به این نمایشگاه، بخش دیگری که میان بازیگران علم و فناوری رویداد هفتمین رویداد اینوتکس موردتوجه بسیار قرار می‌گرفت موضوع اینوتکس ـ تلنت بود که دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان را با شرکت‌های بزرگ آشنا می‌کرد. لذا در حین این رویداد، جوانان علاقه‌مند توانستند با سازمان‌ها به‌منظور دستیابی به مشاغل مناسب ملاقات کنند، که در این بخش شور و شعف حضور یافتگان برای رسیدن به آینده‌ای روشن کاملاً مشهود بود.
بر اساس این گزارش؛ در هفدمین نمایشگاه اینوتکس 2018 حضور رسانه هایی همچون ماهنامه فناوری، نوآوری، هفته نامه شنبه، راه پرداخت(رسانه فین تک ایران)، وبسایت رسمی اخرین خبر و وبلاگ تک پین همچنین و وبسایت fanavarimag حضور داشتند.
هفتمین دوره نمایشگاه INOTEX 2018 به همت پارک فناوری پردیس و حمایت معاونت علمی و فناوری؛ از روز پنجشنبه 14 لغایت شنبه 16 تیرماه در فضایی به مساحت 9000 مترمربع در محل نمایشگاه¬های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار شد. 
این نمایشگاه، با تکیه‌بر تجارب قبلی خود، میزبان اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و فناوری کشورها بود.

 


  • بازدیدکنندگان: 631
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ