اخبار
13 تیر 1396
در هشتمين نشست سراسري فن بازارهاي منطقه اي مطرح شد؛

معاون توسعه فناوری پارک فناوري پردیس در هشتمین نشست سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي که در استان فارس برگزار شد بر نقش تداوم و تلاش هرچه بیشتر فن بازارها در تقویت و توسعه نوآوری در کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، حسین صابری به نقش پررنگ فن بازارها در تقویت نوآوری اشاره کرد و گفت: مهمترین مشکل امروز صنایع ما، نوآوری است در حالی که فن بازارها به عنوان بهترین نهاد می توانند مساله نوآوری را در کشور مرتفع کنند و در واقع گره نوآوری در صنایع کشور به دست فن بازارها باز می شود.

وی افزود: فن‎بازارها می توانند بین نهادهای علمی، فناوری، صنعتی و پژوهشی هم‎افزایی به وجود آورند و از این طریق به توسعه و فروش محصولات نوآورانه کمک کنند.

صابری به نقش فن بازارهای منطقه ای در این بین اشاره کرد و گفت: تحولات حوزه فناوری به سطح بسیاری از استان ها و شهرستان ها دیرتر میرسد در حالی که با کمک فن‎بازارهای منطقه ای می‎توان در کمترین زمان این تحولات و نوآورای ها را به سطح تولید اقصی نقاط کشور رساند.

معاون توسعه فناوری پارک فناوري پردیس همچنین به تلاش مستمر و داشتن همت در مسیر تاکید کرد و گفت: تثبیت جایگاه فن بازار و نقش آفرینی در صنایع، نیاز به تلاش مستمر و صبر دارد، ما در این مسیر از ظرفیت های خالی و نقاط کوچک شروع کرده ایم و قصد داریم در آینده نوآوری را به سطح تمام صنایع کشور برسانیم و البته آگاهیم که این مهم به سادگی اتفاق نمی افتد و نیاز به همت بلند دارد.

این مقام مسئول به ظرفیت بالای موجود در صنایع اشاره کرد و گفت: ظرفیت بالایی در صنایع کشور وجود دارد اما ارتباط بین شرکت های توانمند در صنایع با مصرف کنندگان و بازار بزرگ آن صنعت به درستی تعریف نشده، اینکه شرکت های دانش بنیان بتوانند خود را جایگزین شرکت های بزرگ و مطرح وارداتی کنند کار ساده ای نیست و نیاز به کمک و حمایت همه ما دارد.

صابری افزود: یکی از اهداف فن بازارها باید افزودن فناوری های دانش بنیان به صنایع پایه و سنتی باشد، همچنین جذب سرمایه و سرمایه گذار برای تولیدات دانش بنیان یکی از مهمترین اهداف این مراکز است.

وی در آخر تصریح کرد: سرمایه گذاران وقتی می خواهند سرمایه گذاری را شروع کنند معمولا به وزارت صنعت یا شهرک های صنعتی مراجعه می کنند و سرمایه خود را در صنایع پایه و سنتی می گذارند در حالی که فن بازارها باید بتوانند با جذب این سرمایه گذاران و ارائه مشاوره به آن ها صنایع دانش بنیان را معرفی کنند و با مشاوره های صحیح سرمایه گذران را به سمت تولیدات دانش بنیان که اتفاقا ارزش افزوده بالایی هم دارند هدایت کنند.

  • بازدیدکنندگان: 822
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ