اخبار
25 آذر 1397
در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور؛

 

در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور که با حضور معاون اول رييس‌جمهور، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد از ۱۸ پژوهشگر،  5 فناور برگزیده کشور و5 نفر از استانداران حامی فناوری و پژوهش در کشور تجلیل به عمل آمد كه دكتر عباس شاهمرادي، مديرعامل شرکتآرا پژوهشازپارکفناوریپردیس نيز به عنوان فناور برتر انتخاب شدند.

سید عباس شاهمرادی زواره، مدیرعامل شرکت آرا پژوهش، یکی از شرکت‌های پارک فناوری پردیس است که امروز توانست پس از سال‌ها تلاش و کوشش جایزه برترین فناور کشور را دریافت کند.

وی درباره فناوری که سال‌ها بر روی آن کارکرده است، گفت: تصویرگری نانومتریو پیدا کردن خواص مواد در مقیاس نانو موضوعياست که امروز بابت آن از این جشنواره جایزه دریافت کردم. محققین، فعالان حوزه فناوري زيستي و پزشکان می‌توانند از این وسیله استفاده کنند، در حقیقت تمام افرادی که قصد دارند کارهای کاربردی انجام دهند یا کسانی كه می‌خواهند از کارشان در مقیاس نانو تصویر بگیرند و خواص مواد را پیدا کنند، می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

شاهمرادی با اشاره به زمان شروع فعالیت خود در این زمینه گفت: ما یکشرکت دانش‌بنیانیم که از سال 77 کار خود را شروع کرده و در سال 87 اولینمحصولمان را ارائه دادیم، هم‌اکنون 5 مدل از نانوسکوپ «ایاف ام» و میکروسکوپ الکترونی عبوری داریم و آماده ورود به بازار هستیم، در این مدت، بیش از 80 دستگاهنانوسکوپ تولید و به دانشگاه‌های کشور فروخته‌ایم و در حال حاضر، تمام دانشگاه‌های اصلی کشور در تمام استان‌ها از دستگاه‌های ما استفاده می‌کنند.

وی درباره چشم‌انداز شرکت آرا پژوهش در آینده گفت: روند فناوري حال حاضر دنیا به سمت استفاده بيشتر از نانو حرکت می‌کند؛ مثلاً برای درمان یک بیماری به دنبال این هستند که چرا سلول‌ها به‌طور طبیعی رفتار نمی‌کنند و باید رفتار سلول‌ها در مقیاس نانو شناسایی شود، در مباحث مکانیک، مواد، برق و ... نیزاز این دید استفاده می‌شود؛ مثلاً زمانی که یک بال هواپیما شکسته می‌شود به دنبال ترك‌هايي در مقياس نانو می‌گردند، به همین دلیل بهبود دهی و پیشرفت در تمام رشته‌ها وابسته به فناوری نانو شده است، همچنین در آینده، تمام مخترعین به دنبال این هستند که محصولات خود را تا جایی که می‌شود کوچک کنند؛ مثلاً فرض کنید، نانو ترانزیستور یا نانو کامپیوتر بسازند و تمام این‌ها باعث می‌شود که کاربرد نانوسکوپ بسیار گسترده شود، به همین دلیل چشم‌انداز کار ما بسیار روشن است.ما امیدواریم پس از تأمین بازار داخل در بازارهای جهانی، محصولمان را به فروش برسانیم و با توجه به کیفیت محصولمان، رقابت اقتصادی شایسته‌ای نیز خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آرا پژوهش افزود: کشورهای اندکی هستند که می‌توانند این محصول را تولید کنند، 6 کشوردر جهان دستگاه نانوسکوپ نيروي اتمي و دو کشور (ژاپن و آمریکا) میکروسکوپ الکترونی عبوری را می‌توانند بسازند. ذهنیت ما این است که خیلی خوب می‌توانیم در بازارهای جهانی حضور پیدا کنیم و محصولمان را به فروش برسانیم.

وی با اشاره به خدمات پارک فناوری پردیس به شرکت آرا پژوهش گفت: از سال 89 که وارد پارک شدیم حرکت ما شتاب گرفته است و محیط بسیار فعال و معافیت مالیاتی به ما بسیار کمک کرده است، شرکت‌های موجود در پارک فناوری پردیس، شرکت‌های توانمندی هستند که ما توانسته‌ایم با آن‌ها تعامل داشته باشیم.


 

  • بازدیدکنندگان: 501
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 5 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ