اخبار
26 تیر 1396
پرورش نیروهای توانمند و آشنایی با فضای فناوری

 

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با حضور بیش از 40دانشجو از تشکل های دانشجویی سراسر کشور از پارک فناوری پردیس بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، یکی از چشم اندازهای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پیشرو بودن در وحدت حوزه و دانشگاه و تولید علم است از این رو با هدف گسترش مشارکت مدنی دانشجویان در راستای پرورش نیروهای توانمند و آشنایی با فضای فناوری و ایجاد اشتغال مبتنی بر دانش از پارک فناوری پردیس بازدید کردند.

خانم حسینی مدیر واحد آموزشی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در خصوص اهداف این بازدید گفت: یکی از ارگان طرح نخبه پروری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان این است که در سطوح مختلف به آموزش اعضا بپردازد، آموزش از این باب که پرورش نیروهایی هم برای اتحادیه و آینده آن صورت بگیرد و هم به عنوان نیروهایی برای آینده کشور به عنوان صاحب نظر در عرصه های مختلف مخصوصا مباحث به روزی که نیاز به تحلیل های آنی دارد رفع و رجوع کند، از این رو با هدف آشنایی با فضاهای علمی در کشور از پارک فناوری پردیس بازدید کردیم.

وی در ادامه به استقبال دانشجویان از این بازدید اشاره کرد و گفت: آشنایی با فضای پارک فناوری پردیس برای همه ما افتخار بزرگی بود و تمام دانشجویان از این بازدید رضایت داشتند و استقبال خوبی برای همکاری با پارک یا شرکت های عضو نشان دادند.

مسئول این بازدید اما از میزان آشنایی جامعه دانشجویی کل کشور با پارک های فناوری گله مند بود و گفت: متاسفانه پارک های فناوری در کشور اصلا معرفی نشده اند و جامعه هدف که نخبگان و دانشجویان هستند اصلا با پارک ها و سازوکار فعالیتشان آشنایی ندارند، میزان اطلاع رسانی پارک و تبلیغات بسیار ضعیف است.

حسینی برای رفع این مشکل پیشنهاد داد: به نظرم پارک ها نباید منتظر بنشینند تا دانشجویان به سراغشان بیایند و خود باید در تمام دانشگاه های کشور شروع به اطلاع رسانی و معرفی کنند و به سراغ دانشجویان و نخبگان که آینده ساز هستند بروند.

وی تصریح کرد: همایش های شروع سال تحصیلی نقطه خوبی است که در آن برنامه ها در بدو ورود دانشجو به دانشگاه، پارک را بشناسد و به این وسیله هم امید و انگیزه تحصیلی اش بالا می رود و هم چشم اندازی برای آینده کاری خود می بیند.

حسینی در ادامه به تلاش برقراری ارتباط پارک ها با تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: پارک ها می توانند با تشکل های دانشجویی به خوبی ارتباط بگیرند و از طریق این ارتباط نخبگان زیادی را جذب کنند.

  • بازدیدکنندگان: 742
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ