اخبار
02 مرداد 1395
با حمایت پارک فناوری پردیس برگزار شد؛


دور اول مسابقات سریالی اینترنت اشیاء با عنوان IOT CUP به همت جامعه آزاد کارآفرینان اینترنت اشیاء (Startup IoT) در دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت طی روزهای چهارشنبه ۳۰ تیر لغایت جمعه ۱ مرداد به‌صورت شبانه‌روزی برگزار شد.

این رویداد که با هدف به‌هم رسانی دو گروه توسعه‌دهندگان اینترنت اشیاء و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به کسب‌وکارهای نوپا در این زمینه طراحی شده است، با مجوز و حمایت پارک فناوری پردیس در سطح ملی اجرا شد.

تعداد ۳۲ تیم از شهرهای مختلف کشور در این رویداد حضور داشتند. شرکت‌کنندگان این مسابقه ۱۲۵ نفر از فعالین علاقه‌مند به اینترنت اشیاء با مهارت‌های توسعه‌دهنده کسب‌وکار، توسعه‌دهنده سخت‌افزار و توسعه‌دهنده نرم‌افزار بودند. IOT CUP در دو بخش برنامه‌ریزی شده است که بخش اول آن شامل ماراتون توسعه محصول (Hack Fest) و بخش دوم آن شامل برنامه ارائه به سرمایه‌گذار (Pitch Fest) است.


در بخش اول شرکت‌کنندگان به‌صورت تیم‌های سه تا پنج نفره از عصر روز چهارشنبه مورخ ۳۰ تیر به رقابت با یکدیگر پرداخته و تا عصر روز جمعه مورخ ۱ مرداد ایده خود را در قالب ساخت محصول اولیه، نمونه‌سازی کردند. پس از مرحله اول داوری، از میان ۳۲ تیم شرکت‌کننده، ۱۵ تیم به بخش دوم IOT CUP راه یافتند تا نمونه محصول خود را به مخاطبین ارائه کنند. در بخش دوم این مسابقه (Pitch Fest) تیم‌های منتخب، محصول خود را با مدل ارائه Pitch که نوعی ارائه با مدت‌زمان کوتاه (۳ دقیقه‌ای) است به سرمایه‌گذاران و داوران ارائه کردند. با اجرای مرحله دوم داوری، سه تیم برتر به‌عنوان برنده نهایی معرفی شدند و طی مراسمی جوایز نقدی ۲۰ میلیون، ۱۰ میلیون و ۵ میلیون تومان به مقام‌های اول تا سوم اعطا شد.

تیم‌های اول تا سوم به ترتیب عبارت‌اند از:

تیم Smart Miror با محصول آینه هوشمند
تیم Boks با محصول سیستم تبلیغات دیجیتال هوشمند از اصفهان
تیم Techro با محصول سیستم مدیریت هوشمند مصرف آب  • بازدیدکنندگان: 1270
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ