اخبار
19 آبان 1394
توسط مركز فن بازار ملي ايران انجام شد:

نخستین نشست تخصصي فناوري‌هاي حوزه معدن با حضور 10 شركت ايراني فعال در حوزه معدن و نمايندگان شركت مين‌تك آفريقاي جنوبي توسط مركز فن بازار ملي ايران در پارك فناوري پرديس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس در راستاي افزايش تبادلات فناورانه بين جمهوري اسلامي ايران و كشورهاي صاحب فناوري، نخستین نشست تخصصي فناوري‌هاي حوزه معدن در 2 بخش عمومي و اختصاصي در پارك فناوري پرديس برگزار شد.

مهندس اكبر قنبرپور رييس مركز فن‌بازار ملي ايران با تاکید به مأموريت فن‌بازار ملي ايران در انتقال فناوري‌هاي نوين و پيشرفته مورد نياز كشور و ايجاد بستر و ارتباط لازم میان شركت‌هاي داخلي و خارجي گفت: خوشبختانه با اعلام آمادگي شركت مين‌تك آفريقاي جنوبي (Mintek) نشستي بين اين شركت فعال حوزه فناوري‌هاي معدن و شركت‌هاي ايراني مرتبط برگزار شد و توانستيم به نقاط قابل قبولی در این حوزه دست پیدا کنیم.

آقاي منگومزولو(Mngomezulu) مديرعاملشركت مين‌تك با ابراز خرسندی از دستاوردهای فناورانه ایران گفت: پارك فناوری پردیس یکی از پایه‌های یاریگر و انتشار دهنده تكنولوژي نوين در جهان خواهد بود ضمن اینکه با توجه به جلساتي كه انجام شد آينده خوبي را مي‌توان در خصوص سيليكون ولي ايران ترسيم كرد.

وی در ادامه با توجه به معافيت‌هاي مالياتي كه درخصوص اين بخش لحاظ شده است خاطر نشان کرد: این معافیت‌ها مي‌تواند موجب سرمايه‌گذاري‌های مناسبی در این بخش شود.

مديرعامل شركت مين تك در پایان با اشاره به اینکه شركت‌هاي ايراني از دانش بالايي برخوردار هستند افزود: با توجه به پایان یافتن تحریم‌ها، جمهوری اسلامی ایران موقعيت مناسبي در ارائه ظرفيت‌ها وتوانمندي­هاي فناورانه و همکاری با کشورهای دیگر پیدا کرده است و ما توانستيم با 7 شركت ايراني وارد مذاكره شده و مقدمات انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با آنها را فراهم کنیم.

بنابر اين گزارش مركز فن بازار ملي ايران در پايان آمادگي خود را براي اختصاص يك دفتر كاري به شركت (Mintek)در پارك فناوري پرديس اعلام كرد.

بنابر این گزارش 5 شركت ايراني «كاني كاوان شرق»، «سابير»، «كيان معدن پارس»، «بهريز فولادان» و «پرتو گاما صنعت» با شركت (Mintek) مذاكره كردند و مقرر شد پس از بررسي پيش‌نويس تفاهم­نامه‌­هاي ارائه شده شركت‌هاي ايراني توسط شركت مين‌تك، تفاهمنامه‌ها در آينده­اي نزديك منعقد و زمينه‌هاي همكاري مشترك پيگيري شود.

  • بازدیدکنندگان: 1204
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ