اخبار

در افتتاحیه سومین "هفته جایزه مصطفی(ص)" در دانشگاه الزهرا(س) صبح امروز (شنبه) برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)، دو دانشمند ترکیه‌ای و سه دانشمند ایرانی به عنوان برگزیدگان این دوره از جایزه مصطفی(ص) معرفی شدند.
دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) در افتتاحیه سومین "هفته جایزه مصطفی(ص)" در دانشگاه الزهرا(س) صبح امروز (شنبه) در مورد برگزیدگان این دوره گفت: دکتر اوگور شاهین (Ugur Sgahin)، استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینتس، آلمان متولد سال 1965 از ترکیه با اثر طراحی و ارزیابی بالینی واکسن‌های درمانی ضدسرطان بر پایه mRNA بر اساس موتاسیون هر بیمار در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی یکی از برگزیدگان این جایزه در حوزه علوم زیستی و پزشکی است.
وی افزود: دکتر علی خادم‌حسینی دیگر برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019، همراه با دکتر اوگور شاهین در زمینه علم و فناوری زیستی و پزشکی هستند. دکتر خادم‌حسینی، استاد مهندسی شیمی، مهندسی زیستی و رادیولوژی در دانشگاه کالیفرنیای آمریکا متولد 1975 با اثر هیدروژل‌های نانو و بایو ساختار برای کاربردهای زیست-پزشکی در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی است.
دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) ادامه داد: در این دوره برگزیدگان مقیم کشورهای اسلامی نیز تقدیر می شوند و در این زمینه دکتر عمران اینان، همراه با دکتر حسین بهاروند و دکتر محمد عبدالاحد از برگزیدگان این بخش هستند.
به گفته وی عمران اینان (Umran Inan) برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019 از كشورهای اسلامی، رئیس دانشگاه کوچ ترکیه، متولد سال 1950 با اثر درک اثر متقابل موج و ذره حالت ویسلر در فضای نزدیک زمین و اتصال الکترودینامیک بین تخلیه رعد و برق و اتمسفر بالا در حوزه فيزيك يونسفري و جوی دیگر برگزیده این دوره از جایزه مصطفی(ص) است.

 وی اظهار داشت: دکتر حسین بهاروند، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019 از كشورهای اسلامی، استاد زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی در پژوهشگاه رویان، ایران متولد سال 1972 از ایران با اثر درمان پارکینسون و AMD چشم با سلول بنیادی است.

 صفاری­‌نیا افزود: دکتر محمد عبدالاحد، برگزیده جایزه مصطفی(ص) 2019 از كشورهای اسلامی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه تهران ایران متولد سال 1982 با اثر ترجمه رفتار سلول‌های سالم و سرطانی در حوزه الکترونیک (شیوه‌های نوین تشخیص سرطان) حوزه علم و فناوری نانو شناخته شد.

 شایان ذکر است،‌ اعطای جايزه مصطفی(ص) در راستای تجليل از دانشمندان برجسته و زمينه‌سازی همكاری و توسعه علمی و فناوری، همچنین به عنوان یكی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال 1391 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. این جایزه که به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که توسط افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشريت باشد.

 اين جايزه در دور اول (سال 94) به دو دانشمند مسلمان؛ خانم پروفسور جكی يينگ از سنگاپور و عمرياغی شيميدان برجسته اردنی تعلق گرفت. دور دوم جايزه مصطفی(ص) (سال 96) به پروفسور سامی ارول گِلِنبه در رشته علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات و اهل تركيه و محمدامين شكراللهی در حوزه نظریه اطلاعات و ايرانی‌تبار ساكن سوئيس اهدا شد.

  • بازدیدکنندگان: 337
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ