اخبار
01 اسفند 1394

ريیس پارک فناوری پردیس با اشاره به سفرهای هیات های خارجی در دوره پسابرجام به ایران و بازدید از این پارک گفت: معرفی و فراهم کردن زمینه همکاری سرمایه گذاران خارجی با سرمایه گذاران داخلی و نیز تبادل دانش فنی در حوزه های دانش بنیان از جمله موضوعات مورد توجه است.
مهدی صفاری نیا در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: در پی اجرایی شدن برجام، بازدیدهای بسیاری توسط هیات های اقتصادی، علمی و سیاسی کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی از پارک فناوری پردیس انجام شده و از نزدیک فرصت های کشور در حوزه های دانش بنیان و فناوری های 'های تک' معرفی شده است.
وی بیان کرد: در این مدت هیات‌های مختلف از کشورهای گوناگون همچون اتریش، یونان، عراق و چین از فرصت‌های موجود در پارک بازدید کرده و در حال حاضر مجموعه‌های مختلف این کشورها در حال ارزیابی امکانات کشورمان به لحاظ اقتصادی، سرمایه گذاری و فرصت هایی که برای این گروه‌ها وجود دارد و نیز ارزش افزوده‌ای که برای آنها خواهد داشت، هستند.
صفاری‌نیا اظهارکرد: بیشتر تلاش پارک فناوری پردیس برقراری ارتباط بین مجموعه‌های سرمایه گذار خارجی با مجموعه‌های سرمایه‌گذار داخلی و نیز افراد دارای دانش فنی است، به نحوی که بتوان تحقیق مشترک، بازاریابی مشترک و تولید مشترک انجام داد.
وی افزود: در این بازدیدها، ظرفیت های علمی و فناوری ایران در حوزه فناوری های نوین از جمله آی تی، نانو و بیو تشریح شد.
صفاری نیا یادآور شد: در پارک فناوری پردیس، اکنون بیش از 280 شرکت فناور و دانش بنیان مشغول فعالیت هستند که به نوبه خود محصولات تولیدی و ارایه خدمات این شرکت ها از ارزش افزوده بالایی برخوردار است.
پس از توافقات برجام، حوزه فناوري‌های دانش بنیان ایران نیز همانند بسیاری از حوزه های اقتصادی، سیاسی، کشاورزی مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است.

  • بازدیدکنندگان: 1537
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ