اخبار
03 خرداد 1395
در دومین روز برگزاری نمایشگاه اینوتکس 2016

دبیر اولین نشست سیلیکون ایران گفت: در حاشیه نمایشگاه اینوتکس، نشست سیلیکون ایران با هدف ارائه تجربیات کارآفرینان برتر به کارآفرینان نوپا در حال برگزاری است.


به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سیدعلی هزاوه، دبیر اولین نشست سیلیکون ایران و مدیر مرکز رشد پارک فناوری پردیس در حاشیه برگزاری نخستین نشست سیلیکون ایران که در حاشیه نمایشگاه اینوتکس در حال برگزاری است، گفت: سیلیکون ایران اولین بار است که در کشور در حال برگزاری است و روزهای سوم و چهارم خرداد ماه هم زمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس در سالن خلیج فارس برگزار می شود.

وی گفت: این نشست بهانه ای است برای آنکه کارآفرینان موفق ایرانی، تا در کنار هم جمع شوند و تجربیات شان را به اشتراک بگذارند؛ چون کارآفرین ایرانی تجربیاتی از جنس ایران دارد و در این جمع سخنرانان برخی از ایرانیان که در خارج از کشور ساکن هستند نیز، حضور دارند و از آنها خواسته شده تا تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

دبیر اولین نشست سیلیکون ایران در ادامه بیان داشت: سیلیکون ایران یک رویداد با این هدف است که تجربه کارآفرینان برتر و موفق به کارآفرینان ابتدای راه داده شود و تاکنون استقبال خوبی از آن شده است.

وی با بیان اینکه این نشست دارای شش پنل تخصصی است، گفت: شش پنل تخصصی برای این نشست تعریف شده که همه آنها در حوزه کارآفرینی اند؛ پنل ایده، شتاب دهنده نوآوری، تامین مالی، مدیریت نوآوری، بازار و توسعه بازار به خارج از ایران و چالش نیروی انسانی، پنل هایی است که در نشست سیلیکون ایران برگزار می شود.

هزاوه در ادامه بیان داشت: در همه این پنل ها چند سخنران حضور دارد و سخنرانان ما کسانی هستند که درگیر این موضوعات بوده اند و تجربه اجرایی داشتند و از آنها خواسته شده تجربیات خود را بیان کنند.

وی با اشاره به هدف برگزاری این نشست گفت: مخاطبین این رویداد علاقه مندان به موضوعات کارآفرینی مبتنی بر نوآوری هستند و استارتاپ ها و شرکت های نوپا می توانند با استفاده از این نشست سرمایه گذاری لازم را انجام دهند.

دبیر اولین نشست سیلیکون ایران در خصوص اطلاع رسانی برای برگزاری نشست گفت: از دو ماه پیش اطلاع رسانی و معرفی انجام شده و خبر برگزاری این نشست از طرق مختلف چون وب سایت و شبکه های اجتماعی، به گوش علاقه مندان و شرکت ها و مخاطبین ما رسید و توانستند در این نشست حضور پیدا کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: همه ما در زندگی لحظاتی را تجربه کرده ایم که گاه در جمعی حضور داریم و صحبت و سخنان یک انسان خبره و با تجربه توانسته مسیر زندگی ما را تغییر دهد. ما به دنبال این تغییرات هستیم و افرادی که سخنرانی می کنند، دغدغه های مخاطبین را تجربه کرده اند و ما به دنبال این هستیم که از تجربه کارآفرینان موفق استفاده شود.

هزاوه در پایان خاطرنشان کرد: برای این رویداد بحث آموزشی و علمی آن مطرح نیست و معتقدیم انتقال تجربیات کارآفرینان برتر و مربی گری برای آنها بسیار راهگشا خواهد بود. ما تلاش داریم سخنان کارآفرینان برتر و نکات اصلی آنها را به گوش کسانی که در این جلسه نیز حضور ندارند، برسانیم؛ که البته برای آن از طریق وب سایت یا کانال تلگرامی این کار میسر می شود. این رویداد برای بار اول است که در کشور اتفاق می افتد، اما برنامه ریزی شده تا هر سال یک بار این رویداد برگزار شود و امیدواریم برای سال آینده نقص های آن را نیز برطرف کنیم.

لازم به ذکر است، نشست سیلیکون ایران که در شش پنل برگزار می شود، با حضور کارآفرینان برتر از جمله جواد حسینی، مدیر عامل تکچی؛ حمید محمدی، مدیر عامل دیجی کالا؛ هوتن زجاجی، عضو شرکت سرمایه گذاریcanon fundeing؛ علی قدیری، مدیر عامل شرکت بیان؛ مجید حسینی نژاد، مدیر آژانس مسافرتی سفرهای علی بابا در پنل ایده و حسین صابری، معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس؛ مصطفی نقی پور، مدیر مجمتع نوآوری سناب؛ احمدرضا مسرور، مدیر شتاب دهنده دیموند؛ حمیدرضا ربیعی، مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف؛ رضا کلانتری نژاد، مدیر آفرینشگاه شزان در پنل شتاب دهنده و در پنل مالی شهاب جوانمردی، مدیر عامل سناپ؛ سعدی باجنان، معاون مالی سرآواکار و هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران؛ علی اشرف زاده، عضو هیئت مدیره گروه پیشگامان و مهران صدیق حضور دارند.

رضا کلانتری نژاد، مدیر آفرینشگاه شزان؛ شهاب جوانمردی، مدیر عامل فناپ؛ مسعود گودرزی، معاون برنامه ریزی و توسعه استراتژیک گروه صنعتی گلرنگ؛ علی حجت، مدیر ارشد سامسونگ؛ ارسلان مهتافر، در پنل نوآوری حضور دارند و در پنل بازار محسن شایان، مدیر فروش پویندگان راه سعادت؛ محمد گوهریان، مدیر عامل گز سکه و محمد ابوالحسنی، رئیس هیئت مدیره موسسه نسل اندیشه سبز به سخنرانی می پردازند.

در پنل سرمایه نیز علی زواشکیان، حامد قنادپور مدیر عامل شرکت ارتباط فردا، فریدون پورنگی مدیر عامل مجتمع پارس سامانه های دانش پویا، آسیه حاتمی مدیر عامل ایران تلنت و غلامرضا انصاری مدیر عامل پرگاسیران درباره راه های موفقیت در این عرصه سخنرانی می کنند. این پنل روزهای سوم و چهارم خرداد ماه در میزبان علاقه مندان به کارآفرینی مبتنی بر فناوری می باشند.

  • بازدیدکنندگان: 1631
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ