اخبار
28 فروردین 1396
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در نشست تخصصی گاز اعلام کرد:

در جریان برگزاری دومین نشست تخصصی بهره‌برداری از فناوری‌های داخلی در صنعت گاز، قرارداد راه‌اندازی «فن‌بازار تخصصی صنعت گاز» و آغاز بهره‌برداری از سامانه این فن بازار با رونمایی از بسته حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت نفت و گاز کشور به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس بر اساس همکاری مشترک شرکت ملی گاز ایران و مرکز فن‌بازار ملی ایران انتظار می رود راه اندازی این فن بازار تخصصی منجر به توسعه و نفوذ فناوری و پاسخگویی به نیازهای صنعت گاز کشور شود.
مهندس اکبر قنبرپور پیش از امضای قرارداد راه اندازی فن بازار تخصصی صنعت گاز ضمن تبریک و ابراز خرسندی از راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی از شرکت ملی گاز ایران تشکر کرد و در توضیح این همکاری گفت: یکی از اهداف و رسالت های فن بازار پیگیری و معرفی محصولات B to G است، این محصولات در واقع محصولاتی هستند که شرکت های دانش بنیان تولید می کنند و صنایع دولتی مشتریان آن ها هستند و مصرف عمومی یا مصرفی برای کسب و کارهای بازار ندارند ، از این رو ما با صنایع و بخش های مختلف دولتی در ارتباطیم و انصافا باید بگوییم که بهترین و بیشترین همکاری در این خصوص را با در شرکت ملی گاز ایران داشته ایم.
وی تصریح کرد: اولین نشست ما در زمینه گاز مهر ماه سال 94برگزار شد پس از آن تورفناوری با حضور 7شرکت ابزار دقیق در سال گذشته در منطقه برگزار شد و نهایتا تلاش های فراوانی برای برگزاری این نشست صورت گرفت و امیدواریم در آینده هم نشست ها و فعالیت های بسیاری در این حوزه به عمل برسد.
قنبرپور توضیح داد: فراخوان این نشست اواخر بهمن ماه 95 برای شرکت های دانش بنیان منتشر شد و 80شرکت متقاضی حضور در نشست بودند و نزدیک 35شرکت با کمک شرکت ملی گاز برگزیده شدند و در نمایشگاه این نشست حضور دارند و تمام محصولات خود را برای نمایندگان پالایشگاه ها، مجموعه های پتروشیمی، شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت گاز و شرکت‌های تابعه شرکت ملی گاز ارئه خواهند کرد.
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در خصوص اهداف برگزاری این نشست گفت: این نشست با سه هدف اصلی برگزار شده است اول اینکه شرکت های دانش بنیان در این حوزه، صنعت خود را کامل بشناسند و نیازهای این صنعت را شناسایی کنند تا بتوانند گام های موثرتری برای توسعه این صنعت بردارند. دوم اینکه صاحبان این صنعت هم با شرکت های دانش بنیان و فعال در این حوزه آشنا شوند. و نهایتا ایجاد ارتباط بین بدنه دانشی و شرکت های دانش بنیان با صنعت یکی دیگر از اهداف برگزاری این نشست است.
قنبرپور در ادامه گفت: 260شرکت از سه هزار شرکت دانش بنیان ما در زمینه نفت و گاز فعال هستند این 260شرکت بیش از 850محصول دانش بنیان تولید کرده اند و این یعنی حدود 10درصد محصولات و شرکت های دانش بنیان در بدنه کشور در زمینه نفت و گاز فعال هستند و این رقم خوبی برای توسعه فناوری در این صنعت است.
وی اعلام کرد: امروز مفتخریم که اولین فن بازار تخصصی ما در زمینه گاز راه اندازی می شود و امیدواریم با رونمایی از سامانه مربوطه به توسعه و نفوذ هرچه بیشتر فناوری در این صنعت کمک کنیم.
قنبرپور در آخر به معرفی بخش های مختلف سامانه و چگونگی استفاده از هر بخش پرداخت، و ابراز امیدواری کرد تا فن بازار از طریق این سامانه بتواند پل ارتباطی بین صنعت و نخبگان کشوری در صنایع گازی کشور باشد.
  • بازدیدکنندگان: 1119
  • (رتبه بندی جاری 5.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ