اخبار
07 خرداد 1396
معرفی شرکت نوآور برتر از نظر بازدیدکنندگان در نمایشگاه فناوری و نوآوری

جایزه بهترین شرکت نوآور داخلی در نمایشگاه فناوری و نوآوری امسال به شرکت نیک آوید شریف، اولین تولید کننده جهانی موتور تامین کننده برق زمینی هواپیما تعلق گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، شرکت نیک آوید شریف به عنوان اولین و تنها تولید کننده این محصول در خاورمیانه شناخته می شود که با وجود تیم متخصص خود توانسته طراحی ، ساخت و تولید این محصول را بومی سازی کند و آن را با راندمان بالاتر و کیفیتی مشابه برند خارجی وقیمت ارزان تر به بازار صنایع هوایی ارائه کند.

پیمان میرزایی مدیرعامل این شرکت در نمایشگاه INOTEX2017 در خصوص سابقه و فعالیت های این مجموعه گفت: شرکت نیک آوید شریف، با بهره گیری همزمان از دانش و تجربه‌ی برترین مهندسان فنی در صنایع هوایی با رویکرد اعتلای سطح فنی تولیدات صنعتی مرتبط با صنایع هوایی، ارائه خدمات بهتر، کاهش هزینه های اولیه و در راس همه استقلال فنی کشور از قدرت های صنعتی دنیا بیش از 15 سال در زمینه تولید، ساخت و خدمات پس از فروش تجهیزات فرودگاهی فعال بوده است.

وی افزود: مدیران این شرکت برآنند تا با دنبال کردن برنامه های راهبردی مبتنی بر اهداف شرکت، طی چند فاز، نه تنها وابستگی های صنعتی به صاحبان صنایع را تا حد امکان مرتفع نمایند بلکه با تلفیق دانش فنی و تجربه، بستر مناسبی برای ارائه خدمات کیفی تر با هزینه های کمتر را فراهم کنند.

اولین تولیدکننده ژنراتور 400هرز در خاورمیانه
میرزایی در ادامه از دستاوردهای این شرکت چنین گفت: ما اولین تولیدکننده ژنراتور 400هرز در خاورمیانه هستیم که با تولید این ژنراتور توانستیم خیلی از تجهیزاتی که در حوزه تجهیزات فرودگاهی استفاده می شود و برق هواپیما را تامین می کند تولید کنیم.

وی تصریح کرد: از یک سال و نیم پیش 4دستگاه جی پی یو، میز تست دستگاه های جی پی یو، کانورتورهای مورد نیاز تجهیزات فرودگاهی و جی پی یوهای اسمارت دی سی که جهت استارت هلیکوپتر و هواپیماهای کوچک استفاده می شوند را تولید کرده ایم.

ناکامی از بازارهای داخلی
مدیر عامل این شرکت در ادامه از وضعیت کنونی بازار مشتریان چنین گفت: 4سال پیش اولین نمونه این دستگاه را در فرودگاه ارومیه مورد تست قرار دادیم و بعد از دو سال توانستیم مراحل اولیه سایر تجهیزات مورد نیاز فرودگاه ها را به صورت کامل انجام دهیم، اما در مجموع ورود به بازار تکنولوژی در حوزه هوایی و هواپیمایی کشور سختتر از سایر بازارها است و علی رقم پروژه های کوچک و موفقی که در این بازار داشته ایم همچنان نتوانسته ایم فروش و تجاری سازی محصول را به صورت مستقیم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: این در حالی است که معتقدیم این دستگاه برتری های بسیاری نسبت به نمونه خارجی دارد و توانایی صادرات آن به بازارهای خاورمیانه هم با پتانسیل زیادی روبه رو است، اما حمایت های سازمان های داخلی برای ورود محصولات دانش بنیان داخلی در صنایع هوایی کشور کم است که ما امید داریم در دولت جدید میزان توجه و حمایت به این حوزه بیشتر شود.

میرزایی در آخر تاکید کرد: تلاش می کنیم تا بتوانیم طی دو سال آینده نیاز تجهیزات فرودگاهی در کشور را خودکفا کنیم.
  • بازدیدکنندگان: 1065
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ