اخبار
20 اردیبهشت 1396
در بازدید هیاتی از الجزایر با هدف افزایش سطح تعاملات تجاری با پارک فناوری پردیس مطرح شد:


 هیاتی از کشور  الجزایر، با هدف آشنایی با فضای پارک های فناوری و تعریف همکاری های آتی از پارک فناوری پردیس بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس در راس این هیات عبدالحکیم بن ساله، مدیرکل آژانس ترویج پارک‌های فناوری الجزایر و یاسین حیدوش، مدیر سامانه‌های اطلاعاتی آژانس ترویج پارک‌های فناوری الجزایر حضور داشتند همچنین سفیر الجزایر در ایران و دبیر اول سفارت الجزایر در این بازدید هموطنان خود را همراهی کردند.

در روز اول این بازدید هیات مذکور به منظور بازدید به نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز رفته و با غرفه‌های شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس حاضر در این نمایشگاه، آشنا شدند.

در روز دوم این بازدید میهمانان با حضور در پارک فناوری پردیس، در جلسه‌ای باحضور رئیس پارک فناوری پردیس و مدیر بخش بین الملل پارک حاضر شدند و در این جلسه با اهداف، چشم‌اندازها، پروژه‌های در دست اقدام و مسئولیت‌های ملی و بین‌المللی پارک فناوری پردیس آشنا شدند.

عبدالحکیم بن ساله، مدیرکل آژانس ترویج پارک‌های فناوری الجزایر در خصوص پارک های موجود در الجزایر گفت: الجزایر دارای سه پارک فناوری اصلی خواهد بود که از میان آن‌ها تنها پارک سیدی عبدالله تاسیس شده و کار خود را آغاز کرده است. وی تصریح کرد: این پارک در حوزه فناوری ICT و مراکز رشد مربوطه در حال فعالیت است که الجزایر تمایل زیادی برای حوزه ICT از خود نشان می‌دهد.

بن ساله به پتانسیل های همکاری با ایران در زمینه ICTاشاره کرد و گفت: از 3000 شرکت دانش‌بنیان ایرانی 500 شرکت در این حوزه فعالیت دارند که ظرفیت‌های بسیار مناسبی را برای طرفین به‌منظور تعریف همکاری و پروژه‌های مشترک کاری فراهم می‌آورد.

مدیرکل آژانس ترویج پارک‌های فناوری الجزایر همچنین به وضعیت کنونی پارک سیدی عبدالله در الجزایر اشاره کرد و گفت: پارک سیدی عبدالله در حوزه ICT فعالیت دارد و سایر حوزه‌ها نیز می‌بایست با این موضوع مرتبط باشند، حوزه‌های نانو فناوری و بایو فناوری و امنیت فضای مجازی نیز از جمله فعالیت‌های این پارک فناوری است.

در ادامه این بازدید سفیر الجزایر در ایران به حجم پایین مبادلات تجاری بین دوکشور اشاره کرد و گفت: تنها 24 میلیون دلار در دوسال گذشته مبادلات تجاری بین ایران و الجزایر انجام شده که رقم بسیار پایینی است. وی ادامه داد: این حجم از مبادلات برای دوکشور مسلمان با ظرفیت‌های مشترک فرهنگی، سیاسی و اقتصادی گوناگون مناسب نیست و برای بیشتر کردن روابط تجاری هر دو طرف باید تلاش کنند.

در آخر همکاری در زمینه ICTو شرکت در رویدادهای ایران توسط شرکت‌های مستقر در پارک فناوری الجزایر از پیشنهادات مطرح شده در این بازدید بود، همچنین همکاری صندوق‌های آی تی، واردات و صادرات، الکترونیک ، بایو فناوری و نانو فناوری دو کشور از دیگر پیشنهادات برای افزایش سطح همکاری ها بود.


  • بازدیدکنندگان: 852
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ