اخبار
21 خرداد 1396
ارائه نوآوري‌های جدید به سرمايه‌گذاران؛

فستيوال نوآوري‌ها در سه حوزه صنعت سنگ، صنايع شيميايي و پليمر و حوزه سلامت در تابستان برگزار مي شود؛

مهندس اكبر قنبرپور رييس مركز فن ­بازار ملي ايران گفت: در تابستان سال‌جاری 3 فستیوال در حوزه های متنوع صنعتی با هدف معرفی اختراعات و نوآوری­ها به سرمایه گذاران و صنعتگران در 3 نقطه کشور برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می شود نزدیک به 200 نوآوری در این رویدادها عرضه شوند.

قنبرپور با اعلام این خبر افزود: یکی از مشکلات نوآوری‌ها و اختراعات، نبود بستر مطمئن و آزاد برای عرضه است که این امر با ایجاد بازار دارایی فکری تسهیل شده و فستیوال‌ها نیز به عرضه اختراعات برتر کمک بزرگی می‌کند. از طرف دیگر، سرمایه گذاران و صنایعی که به دنبال نوآوری‌های جدید هستند می‌توانند در این رویدادها حضور پیدا کنند و از نزدیک با صاحبین ایده‌ها و نوآوران آشنا شده و به مذاکره بپردازند.

وی به ضرورت ورود سرمایه به فضای نوآوری کشور اشاره کرد و افزود: نقدینگی زیادی در کشور نزد اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد و با توجه به رکود در بخشهایی که سابقاً رونق اقتصادی آنها زیاد بود، این حجم نقدینگی می‌تواند در نوآوری‌ها و اختراعات سرمایه گذاری شود و در صورت حصول نتیجه، از ارزش افزوده و نتیجه بهتری هم برای جامعه برخوردار خواهد بود.

قنبرپور ادامه داد: تا كنون هفت فستيوال معارفه نوآوري برگزار شده است كه پنج فستيوال به صورت تخصصي و در حوزه‌هاي خدمات شهری، صنعت لوازم خانگي، صنعت مواد غذايي، صنعت پلاستيك و پليمر و دو فستيوال در حوزه صنعت تجهيزات پزشكي بوده است. انعقاد 10 قرارداد سرمايه‌گذاري در نوآوري‌ها به ارزش بيش از 80 ميليارد ریال و در جريان بودن چندين قرارداد و مذاكرات جدي براي سرمايه‌گذاري نوآوري‌ها از جمله دستاوردهاي برگزاري فستيوالهاي تخصصي بوده است.

رییس مرکز فن بازار ملی ایران درخصوص جزئیات فستیوال‌های پیش رو گفت: با برنامه‌ريزي انجام شده سه فستيوال در تابستان 96 برگزار مي‌شود كه فستیوال تخصصي صنعت سنگ در مردادماه در تهران، فستیوال صنايع شيميايي و پليمر در کرمانشاه و فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت نیز در شهر کرمان خواهند بود.

در اين راستا فراخوان فستيوال نوآوري‌هاي صنعت سنگ ارسال شده و صاحبين طرح‌هاي نوآورانه در اين حوزه تخصصي مي‌توانند حداكثر تا 25 تيرماه طرح‌هاي خود را به دبيرخانه اين رويداد ارسال نمايند.

علاقمندان مي توانند از لينك http://files.techmart.ir/docs/form.doc فرم ثبت‌نام در فستيوال را دريافت نموده و همچنين براي اطلاعات بيشتر به سايت فستيوال به نشاني www.techfestival.ir مراجعه نمايند.

  • بازدیدکنندگان: 754
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 1

نظری وجود ندارد.

پاسخ