اخبار
26 اردیبهشت 1396

ششمین نمایشگاه بین المللی "اینوتکس"(نمایشگاه فناوری و نوآوری پیشرفته) به همت پارك فناوری پرديس و با پشتیبانی معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از دوم خرداد ماه سال جاری مصادف با May 23 آغاز و تا پنجم خرداد ماه میزبان بیش 300 شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در اين رويداد که با هدف تعريف همكاري‌هاي بين‌المللي فناوري ‌و ارتقاي توان فناورانه شركت‌هاي ايراني برگزار می شود جمع کثیری از صاحبان فناوری، صنعتگران، دانشمندان و بازرگانان داخلی و خارجی حضور دارند.

رویکرد اصلی نمایشگاه اینوتکس 2017 تبادل فناوری و سرمایه گذاری است از این رو ابزارهای مختلفی برای مذاکرات بین شرکتهای داخلی و خارجی و تعریف همکاری میان آن ها به کار گرفته می شود.

فن بازار ملی ایران یکی از نقش های پررنگ در جریان برگزاری رویدادهای داخلی نمایشگاه را بر عهده دارد، مهندس اکبر قنبر پور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در خصوص برنامه های در دست اجرا در جریان نمایشگاه امسال می گوید: در نمایشگاه اینوتکس امسال فن بازار ملی ایران برگزار کننده دو رویداد و دو پاویون اختصاصی خواهد بود.

وی تصریح کرد: اولین پاویون ما عرضه اختراعات آماده سرمایه گذاری است که در این پاویون 45اختراع منتخب آماده واگذاری، به سرمایه گذاران ارائه می شوند همچنین در پاویون دوم عرضه 15دانش فنی ارائه شده توسط مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی را که بیشتر در حوزه فنی مهندسی هستند به صنعتگران ارائه خواهیم کرد.

قنبرپور درخصوص رویدادها هم توضیح داد: یک فستیوال در حوزه تجهیزات پزشکی و رویداد استارتاپ دمو در حوزه استارت آپ ها در جریان نمایشگاه اینوتکس برگزار خواهند شد که فستيوال تخصصي نوآوري‌هاي صنعت تجهيزات پزشكي روز چهارشنبه 3 خرداد ساعت 13:30 با ارائه 8 اختراع برتر تجهیزات پزشکی و فستیوال عرضه استارت آپ های ایرانی به سرمایه گذاران هم روز 5شنبه 4خرداد ساعت 11 صضبح در محل سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در آخر به دستاوردهای اینوتکس 2016اشاره کرد و گفت: در نمايشگاه سال گذشته، ما سه نشست تخصصی در حوزه های آی تی، تجهیزات پزشکی و نفت و گاز و انرژی برگزار کردیم که بیش از 40شرکت داخلی و خارجی در این نشست ها به ارائه فناوری های خود پرداختند نهایتا با برگزاری 150 جلسه مذاکره بین شرکتها، 66 تفاهم نامه همکاری میان شرکت ها منعقد شد كه تاكنون 8 قرارداد با ارزش حدودي 23 میلیون دلار به امضا رسیده است.

 

  • بازدیدکنندگان: 564
  • (رتبه بندی جاری 0.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 0
  • 0 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ