اخبار
14 شهریور 1396
نمایش منتخب محصولات سال 96 در نمایشگاه دایمی محصولات فناورانه؛

پانزدهمین اجلاس سالانه و جشنواره برترین های پارک فناوری پردیس، با حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در کنار هیاتی از معاونین و مدیران وزارت امور خارجه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بازدید از دستارودهای شرکت های عضو پارک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس در حاشیه این اجلاس، علاوه بر افتتاح 4مرکز فناور در پارک، وزیر امور خارجه کشور به همراه هیات خود از دستاوردهای فناورانه محققان که در محل نمایشگاه دائمی فناوری این پارک ارائه شده بود بازدید به عمل آورد و بسیاری از مدیران شرکت ها برای تولید این محصولات را تحسین گفت.
محمدجواد ظریف، با بیان این که تحولات شکل گرفته در حوزه علم و فناوری و همچنین شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر یکی از افتخارات کشور محسوب می شود، تصریح کرد: بحث دیپلماسی اقتصادی و اقتصاد دانش بنیان به طور حتم یکی از حوزه های مهم کاری وزارت امور خارجه در دولت دوازدهم خواهد بود.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ضمن تقدیر و تشکر از دستاوردهای شرکت های عضو پارک فناوری پردیس اعلام داشت: ما و شما در یک راستا و برای توسعه کشور قدم برمیداریم و بدون شک با مشاوره و همکاری نخبگان راه توسعه هویدا می شود.
قابل توجه است در این نمایشگاه برخی از محصولات شرکت های برتر در حوزه های مختلف چون پزشکی و سلامت، ماشین آلات صنعتی، دارو و ... به نمایش درآمده بود که معرفی برخی از محصولات تجاري‌سازي شده سال 96 پارك فناوري پرديس در این گزارش آمده است:

نانو افزودنی کاهنده آلایندگی و مصرف سوخت دیزل تولید شرکت دانش بنیان "توسعه دانش و فناوری ایلیا
این محصول کاهش دهنده مصرف سوخت و آلاینده های حاصل از احتراق سوخت دیزل در، کامیون، اتوبوس و مینی بوس درون شهری و بین شهری، سواری دیزل سوز، لوکوموتیو،کشتی و قایق دیزلی، ژنراتورهای دیزلی ، نیروگاه ها و ... سایر ماشین آلات دیزلی است.

اسید اچ فسفريک 37 درصد تولید شركت "مروابن":
اسید اچ مروابن فضاهای میکروسکوپی در مینا ایجاد کرده و خشونت سطح را افزایش و گیرمکانیکی ایجاد میکند تا عامل باندینگ بتواند به داخل مینا جریان یافته و به پروسه ی چسبندگی کامپوزیت به دندان کمک کند.
بیوتین 100 میلی گرمی تولید شرکت دانش بنیان نانو حیات دارو :
استفاده از این محصول با دوز بالا در کنار داروهای اصلی ام اس پیشرونده، تاثیرات بسیار مطلوبی در روند کنترل بیماری دارد. به دلیل موجود نبودن دوز بالای بیوتین، بیمارانی که در این پروتکل درمانی قرار می‌گیرند ناچارند به دفعات زیاد داروی بیوتین با دوز کم را استفاده کنند تا به دوز موثر برسد. این محصول که با نام تجاری پروجیو عرضه می شود با دارا بودن 100 میلی گرم ماده موثره در هر قرص، این امکان را می دهد که با مصرف سه بار در روز، به غلظت درمانی بیوتین دست یافت و در درمان بیماری ام اس مصرف می شود.
تصحیح كننده حجم گاز با قابلیت اندازه گیری فراصوت گاز تولید شرکت دانش بنیان "صنعت كاران الکترونیک مراغه":
این دستگاه وسیله ای برای تصحیح حجم گاز اندازه گیری شده در دما و فشارهای مختلف به حجم استاندارد ( فشار و دمای متعارف) که در کلیه مبادی اندازه گیری گاز در کنار وسیله اندازه گیر ( کنتور) نصب می شود. با توجه به متغییر بودن دما و فشار گاز در ساعات مختلف مصرف، هرگونه اندازه گیری گاز مصرفی بدون تصحیح میزان آن توسط این دستگاه، فاقد ارزش مالی و حقوقی است. این دستگاه در صنایع نفت و گاز و آب و پتروشیمي مورداستفاده قرار می‌گیرد.
دستگاه رئومتر بتن (کنترل کارایی بتن تازه) تولید شرکت دانش بنیان توسعه پایدار سلمان:
. استفاده از دستگاه رئومان 118 به‌منظور شناخت رفتار رئولوژی بتن خودتراکم منجر به انتخاب صحیح مصالح مصرفی و طرح مخلوط این نوع بتن می‌شود. کلیه مراکز آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته مهندسی عمران و تکنولوژی بتن و مراکز تحقیق و توسعه مستقر در شرکت¬های عمرانی و ساختمانی مشتریان این محصول هستند.
دوربین مداربسته شرکت پویش رایان تصویر :
مورد استفاده در حفظ و کنترل و امنیت اماکن است، این نوع دوربین کیفیت 2 مگاپیکسل/ 3 مگاپیکسل و 4K – دارای الگوریتم های پردازشی تصویری جهت بهبود کارایی را دارد و مشتريان آن ارگان ها و ادارات دولتی شامل پالایشگاه ها – پتروشیمی و منطقه های حساس نفتی- بانک ها- بیمارستان ها هستند و همچنین استفاده در مناطق حساس امنیتی و نظامی از دیگر کاربردهای این دوربین هاست.

ژل خون بند آلومینیوم کلراید 25% با نام تجاری آلوم-استاپ، تولید شرکت مروابن:
این ژل قابلیت كنترل كامل ترشحات سالکوس لثه جهت قطع خونريزی لثه در ترمیم ها، قطع خونريزی لثه در قالبگیری را دارد همچنین این ژل با قوام مناسب جهت كنترل در محیط دهان با سوزش کمتر نسبت به ژلهای موجود در بازار و اثر تنگ كنندگی عروق و كاهش تورم و خونريزی ناحیه را دارد.
سامانه تشخیص بیماری های قلبی کودکان و نوزادان تولید گروه صنعتی هوشمند آسیا(گستران صنایع نوین پارس):
این سامانه برای نخستین بار در کشور به عنوان سامانه غیرتهاجمی تشخیص بیماری¬های قلبی مادرزادی نهفته کودکان به نام POUYA-HEART، که یک فنوکاردیوگراف دیجیتال هوشمند است، به جامعه پزشکی عرضه شده است که با دقت ۱۰۰درصد سوفل بی¬گناه از سوفل پاتولوژیک تفکیک داده می¬شود و با دقتی بی¬سابقه که تنها با معاینات فوق¬تخصصی همراه با اکوکاردیوگرافی قابل قیاس است، کودکی که دارای بیماری¬های قلبی نهفته مادرزادی است تشخیص داده می¬شود و از عوارض جبران ناپذیری که برای کودک بیمار پیش خواهد آمد جلوگیری می¬گردد.
سرو پرس یا SP نام محصول شرکت دانش بنیان آریانا مدرن صنعت:
سرو پرس وسيله اي است که براي پرسکاري، فشرده سازي يا مونتاژ قطعات حساس مورد استفاده قرار مي گيرد. به عنوان مثال موقع مونتاژ دقيق قطعات يک مجموعه و يا جا زدن قطعات آببندي، يا چاشني هاي انفجاري که نياز به کنترل نيرو و جابجايي همزمان موقع مونتاژ دارند و يا فشرده سازي مواد پودري مانند قرص هاي دارو يا نمونه سازي مربوط به آزمايشگاه متالورژي از سرو پرس استفاده مي گردد.
مشعل پلاسمایی، تولید شرکت دانش بنیان رایکا گستر پلاسما:
توانایی تولید انرژِیی از زباله به روش پلاسمایی-امحای پسماندهای شیمیایی ، خطرناک و بیمارستانی، تحقیقات در راستای تولید برق به روش MHD- لایه نشانی توسط پلاسما اسپری را دارد. مشتريان این سیستم شهرداری ها، بیمارستان ها، شرکت های داروساز ،سازمان انرژی اتمی و صنایع آلاینده مانند ذوب آهن از مشتریان اصلی ما برای پکیج امحای زباله می باشند كه هسته اصلی تکنولوژی اين پكيج مشعل های پلاسمایی مي‌باشد.

میلو اید ((MyeloAid که نوعی مولتی ویتامین بیماران مبتلا به ام اس است تولید شرکت نانو حیات دارو :
این محصول برای بیماران مبتلا به ام اس تولید شده و گفته می شود بر اساس مطالعات صورت گرفته بر روی بیماری ام اس و بیماران مبتلا به آن ،کمبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی می تواند منجر به بدتر شدن وضعیت بیماری در این بیماران شود. لذا بر این اساس، مواد ضروری شناسایی گردید و با دوز بهینه در این محصول فرموله شده است.

مولد موج آب قابل برنامه ریزي مدل بدون فیدبک و با فیدبک تولید شرکت دانش بنیان آریانا مدرن صنعت:
اين دستگاه براي توليد موج آب با ارتفاع و طول موج هاي مشخص در کانال آب مورد استفاده قرار مي‌گيرد. با اتصال صفحه با اندازه‌هاي متناسب با ظرفيت اکچويتور دستگاه و حرکت پيستوني يا زاويه اي آن در داخل کانال آب با دامنه و سرعتهاي معين شده، موج آب با ارتفاع و طول موج مورد نظر توليد مي شود. مشتريان این محصول صنایع دریایی، آزمایشگاه هاي هیدرولیک کانالهاي باز دانشکده هاي عمران و صنایع ساخت شناور هستند.

  • بازدیدکنندگان: 902
  • (رتبه بندی جاری 4.0/5 ستاره ها) مجموع آرا: 1
  • 1 0

نظری وجود ندارد.

پاسخ