رویـدادهـا

با هدف آشنایی با مسائل و مشکلات شرکت های عضو صورت گرفت:

بازدید معاون دادستان کل کشور از پارک فناوری پردیس

بازدید معاون دادستان کل کشور از پارک فناوری پردیس

با دیگران به اشتراک بگذارید

معاون دادستان کل کشور یکم تیرماه از پارک فناوری پردیس بازدید کرد و ضمن بازدید از چند شرکت، در جریان آخرین دستاوردها و مسایل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

به گزارش روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، غلام عباس ترکی معاون دادستان کل کشور پیش از ظهر امروز با حضور در پارک فناوری پردیس ضمن دیدار و گفتگو با مسوولان پارک فناوری پردیس از بخش‌های مختلف این پارک بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفت.

در گزارش خبرگزاری مهر از این بازدید آمده است؛ ترکی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد تمامی شهدا به ویژه شهدای هفت تیر گفت: باید تمامی نهاد ها از شرکت های دانش بنیان حمایت کنند و موانع این شرکت ها را برطرف کنند.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان می توانند دو کار مهم تبدیل ایده های نو و ارتباط دانشگاه و صنعت که منجر به تولید محصولات نو می‌شود را انجام دهند.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور با اشاره به توسعه شرکت های دانش بنیان اظهار کرد: هنوز در حوزه های دانش بنیان خلاهایی وجود دارد، یکی از چالش‌های کشور خام فروشی و واگذاری معادن است. در این واگذاری ها ما نمی دانیم دقیقا چه چیزی را واگذار می‌کنیم.

وی با اشاره به حوزه های محیط زیست، کشاورزی، آب و پسماند گفت: در این حوزه ها دو زباله سوز شهری به صورت فرسوده و غیرمدرن بیشتر نداریم و مابقی پسماندها به صورت سنتی دفع می شود که این موضوع خطراتی جدی برای محیط زیست ایجاد کرده است.

ترکی با اشاره به حوزه بانک‌های اطلاعاتی، گمرک، بنادر و بیمه خاطر نشان کرد: این حوزه ها نیازمند هوشمند سازی است، باید بانک های اطلاعاتی کشور با هم تعامل خوبی برقرار کنند. اما متاسفانه امروز نهادها به صورت جزیره ای عمل می کنند‌.

معاون دادستان کل کشور اظهار کرد: آلودگی هوا یک چالش اصلی کلانشهر ها به ویژه تهران است‌ که می توان با کمک شرکت های دانش بنیان از بن بست موجود خارج شویم‌. شرکت های دانش بنیان عمدتا در حوزه های فنی و مهندسی پیشروی داشتند اما باید دید در بهبود نظام اداری کشور و حوزه های علوم انسانی در حوزه دانش بنیان چه کارهایی می توان انجام دهیم؟ یا در شرکت های دانش بنیان در خصوص مبارزه با فساد چه کارهایی صورت گرفته است؟

وی با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان در حوزه نظام مالیاتی کشور می توانند اقدامات موثری انجام دهند، اظهار کرد: در حوزه توزیع کالا در کشور با مشکلاتی دچار است، بخشی از گرانی های وضع موجود گران فروشی است، امکان این که در هر مغازه و فروشگاه یک بازرس مستقر شود، وجود ندارد، سازوکار موجود اشکالاتی دارد که باید هوشمند سازی شود‌. از همین رو باید شرکت های دانش بنیان ورود کنند و در جهت رفع مشکلات این چرخه با ارایه راهکارهای فنی و اجرایی کمک کنند.

ترکی ادامه داد: دستگاه های نظارتی نیازمند سامانه‌های هوشمند و پیشگیرانه هستند. اکنون جرم اتفاق می افتد و پس از آن دستگاه‌ ها وارد می شوند و برخورد می‌کنند. زمانی که در اراضی زراعی ساخت و ساز صورت می‌گیرد، آن زمین دیگر قابلیت کشاورزی ندارند.

معاون دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: مدیریت شهری برای بهینه سازی مدیریت خود در حوزه ایمنی ساخت و ساز، حمل و نقل و... باید از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه علت قانونمداری بیشتر مردم در برخی از کشورها، نظارت های بیشتر و دقیق تری است که صورت می‌گیرد، گفت: هم‌افزایی شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها بسیار مهم است، این هم افزایی ها منجر به تجمیع فناوری ها و جلوگیری از موازی کاری ها می شود‌. متاسفانه در برخی عرصه ها هنوز هم افزایی های لازم صورت نگرفته است‌.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، ترکی در پایان گفت: در دادستانی کل کشور اعلام آمادگی این را داریم که موانع قضائی شرکت های دانش بنیان را برطرف کنیم.

در این بازدید که معاون توسعه و مدیریت منابع و مدیرکل ارزیابی و نظارت واحدهای فناور پارک فناوری پردیس حضور داشتند پیشنهاد ایجاد میز خدمت قضایی در پارک فناوری پردیس جهت رفع موارد قضایی شرکت های دانش بنیان مطرح شد.

گفتنی است، معاون دادستان کل کشور امروز از شرکت دانش بنیان فناپ و داتین و هم چنین نمایشگاه‌ دائمی محصولات پارک فناوری پردیس و دو شرکت عضو مرکز رشد نخبگان پارک که نرم‌افزارهای تحت بهره‌برداری قوه قضاییه دارند، نیز بازدید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1657163871

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir