رویـدادهـا

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس اهم فعالیت‌های این معاونت در سال 1402 را تبیین کرد

تلاش برای بسترسازی توسعه نوآوری و سرمایه انسانی در پارک فناری پردیس

تلاش برای بسترسازی توسعه نوآوری و سرمایه انسانی در پارک فناری پردیس

با دیگران به اشتراک بگذارید

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس از تلاش این معاونت برای توسعه سرمایه انسانی پارک در کنار آموزش نیروها و برگزاری رویدادهای فناوری در پارک خبر داد و گفت: در سال 1402 بیش از 10 برنامه مستمر و رویداد در حوزه توسعه نوآوری در پارک فناوری پردیس انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مجتبی جباری پور معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس با اشاره به برگزاری بیش از 6 رویداد توانمندسازی صدف در سال 1402 در این پارک گفت: این رویدادها به منظور افزایش توانمندی و مهارت افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با هدف اشتغال در شرکت های عضو پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

وی افزود: در کنار طرح توانمندسازی صدف، بوت کمپ های تخصصی و مسابقات تخصصی فناوری نیز از دیگر برنامه های این معاونت برای رشد و توسعه نوآوری است. در سال 1402، رویداد صدف جاب میت، بوت کمپ تخصصی مکانیک و المپیک فناوری در 2 حوزه فناورانه هوش مصنوعی و امنیت سایبری برگزار شد. المپیک فناوری پارک فناوری پردیس نیز سال آینده در 5 حوزه هوش مصنوعی، امنیت سایبری، برنامه نویسی، رباتیک و پهپاد برگزار می شود.

جباری پور با اشاره به ایجاد مرکز توسعه سرمایه انسانی در پارک فناوری پردیس گفت: این مرکز با دو هدف اصلی جذب و آموزش نیروی انسانی در پارک تأسیس شده است و آموزش های عمومی و تخصصی مرکز نیز با توجه به نیاز شرکت های عضو برنامه ریزی می گردد.

معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس برگزاری دو رویداد ملی صنعت دانش بنیان با محوریت حوزه سلامت و تجارت فناوری را از دیگر فعالیت های این معاونت در سال 1402 برشمرد و افزود: رویداد صنعت دانش بنیان با هدف معرفی توانمندی های شرکت های عضو پارک فناوری پردیس در حوزه سلامت و با حضور وزرای صمت و بهداشت و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور برگزار شد. همایش تجارت فناوری نیز همایشی برای معرفی بیشتر شبکه فن بازار ملی ایران و توجه به تجارت فناوری برگزار گردید.

برگزاری دوازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس در اردیبهشت 1402 از دیگر فعالیت های معاونت توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس بود که جباری پور به آن اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه که با حضور بیش از 450 مشارکت کننده از زیست بوم نوآوری و فناوری کشور اعم از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، شتابدهنده‌ها، مراکز رشد فناوری، پارک‌های علم و فناوری، برگزارکنندگان رویدادهای کارآفرینی و... برگزار شد، 20 رویداد جانبی با موضوعات مرتبط با فناوری و نوآوری اجرا شد که بازدید بیش از 100 هزار نفری را در پی داشت.

وی افزود: برگزاری رقابت بیش از 400 استارتاپ در شهرهای مختلف در قالب رویداد اینوتکس پیچ و برگزاری 416 جسله در کافه سرمایه و انعقاد بیش از 55 تفاهمنامه به ارزش 2،780 میلیارد ریال به همت بروکرهای فناوری در جلسات B2B بخشی از نتایج بخش های مختلف نمایشگاه بوده است.

جباری پور گفت: سیزدهمین دوره از نمایشگاه اینوتکس نیز اردیبهشت 1403 در پارک فناوری پردیس برگزار می شود که ثبت نام برای حضور در این نمایشگاه تا فرودین 1403 ادامه دارد.

وی طراحی نشان تجاری پارک فناوری پردیس، توسط مرکز توسعه تجارت را گامی موثر در ایجاد اعتماد برای مصرف کنندگان محصولات دانش بنیان برشمرد و افزود: این نشان در دو سطح تأیید کیفیت و تضمین کیفیت محصولات شرکت های عضو پارک فناوری پردیس به توسعه بازار محصولات دانش بنیان کمک می کند. این نشان تاکنون به تعدادی از محصولات شرکت های عضو پارک اعطاء شده است.

جباری پور در خصوص فعالیت های شبکه فن بازار ملی ایران نیز گفت: برگزاری نشست های کارگزاران شبکه ملی فن بازار، آغاز به کار فن بازار منظقه ای تهران، عرضه 974 محصول فناورانه حوزه سلامت در فن‌بازار ملی ایران و تحقق بیش از هزار میلیارد تومان همرسانی ۱۴۰۲ توسط شبکه فن بازار ملی ایران از جمله فعالیت های این شبکه در سال 1402 بود.

برگزاری کمپ ملی فروش، میزبانی از اردوهای راهیان پیشرفت و رویداد ریتکس از دیگر برنامه هایی بود که جباری پور در پایان به آنها اشاره کرد و افزود: ایجاد مجتمع خدمات فنی و کارگاهی پارک فناوری پردیس یکی دیگر از برنامه هایی بود که برای کمک به شرکت های عضو پارک فناوری پردیس صورت گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir