رویـدادهـا

توسط استارتاپ کلاستر مستقر در کارخانه نوآوری آزادی؛

داشبورد دیجیتالی با قابلیت نصب روی خودروهای داخلی ساخته شد

داشبورد دیجیتالی با قابلیت نصب روی خودروهای داخلی ساخته شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

استارتاپ «کلاستر» مستقر در کارخانه نوآوری آزادی، موفق به طراحی داشبورد دیجیتال خودرو با قابلیت نصب روی خودروهای داخلی، شده است.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از خبرگزاری مهر، «سروش نقویان» مدیر گروه استارتاپ «کلاستر» و مجری طرح «داشبورد دیجیتال» با بیان اینکه کیلومترشمار یکی از قسمت‌های هیجان انگیز خودرو به شمار می‌رود که قابل تغییر است، گفت: در طی سال‌های اخیر خودروسازان برتر دنیا به جای استفاده از کیلومتر شمارهای قدیمی آنالوگ از کیلومتر شمارهای دیجیتال استفاده می‌کنند. در استارتاپ کلاستر تلاش کردیم شرایط نصب این داشبوردهای دیجیتال را بر خودروهای اقتصادی فراهم کنیم.

وی عنوان کرد: داشبورد دیجیتالی که طراحی کردیم را می‌توانیم روی خودروهای ساخت ایران هم پیاده‌سازی کنیم.

نقویان توضیح داد: این داشبورد به واسطه داشتن نمایشگر و کامپیوتر پیشرفته‌ای که بر آن نصب است می‌تواند امکانات جالب و کاربردی به داشبورد خودرو اضافه کند. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که به هیچ عنوان تغییری در سیم کشی‌های فابریک خودرو ایجاد نمی‌کند و با همان دسته سیم پشت کیلومترشمار فابریک راه‌اندازی شده و شروع به کار می‌کند.

به گفته وی این سیستم از صفر تا صد در ایران توسط تیم برنامه نویسی داخلی طراحی شده است و هیچ گونه نرم افزار خارجی در آن استفاده نشده است.

 مدیر استارتاپ کلاستر ادامه داد: این سیستم را می‌توان روی انواع خودروهای‌های ایرانی نصب کرد. بعضی خودروها با توجه به اندازه داشبورد و شکل کلی قسمتی که کیلومتر شمار خودرو روی آن نصب شده است، نیاز به بازبینی طرح از جمله تعویض نمایشگر و قطعات دیگر دارند تا در بهترین شکل روی خودرو نصب شوند.

نقویان گفت: اکنون درحال نهایی سازی طرح و پیاده سازی امکانات جدید و تولید نمونه صنعتی آن هستیم که این محصول را به تولید انبوه نزدیکتر کنیم.

او با اشاره به مذاکره با شرکت‌های خودروسازی و تولیدکنندگان قطعات الکترونیکی خودرو، اظهار داشت: بازخوردهای خوبی را از آنها دریافت کرده‌ایم. تغییر نمایه و شکل نمایش اطلاعات، دوربین دنده عقب، دوربین‌های جانبی در زمان تغییر مسیر، نمایش میزان فاصله با اجسام در زمان حرکت رو به عقب، دزدگیر پیشرفته که با موبایل در ارتباط باشد، مشاهده در لحظه برای موقعیت خودرو و اطلاعات کامل از سرعت، روشن و خاموش کردن خودرو از راه دور از جمله ویژگی‌هایی هستند که با تنها با یک داشبورد دیجیتالی می‌توان از آن بهره برد.

به گفته او،  با استفاده از این داشبورد هوشمند امکان متوقف کردن خودرو و باز و بسته کردن در‌های آن نیز از راه دور امکان پذیر می‌شود. همچنین به واسطه این دستگاه هداپ دیسپلی که اطلاعاتی مانند سرعت و میزان دورموتور و اخطارهای خودرو را روی شیشه جلوی خودرو نمایش می‌دهد قابل رویت خواهند بود.

نقویان در مورد دیگر ویژگی‌های این محصول، گفت: عیب یابی و نمایش مشکلات فنی خودرو، تغییر نمایه و شکل نمایش اطلاعات با توجه به روز و شب بودن، نمایش اطلاعات آماری از خودرو از جمله میزان سوخت مصرفی در بازه زمانی‌های مختلف ازجمله ساعت روز هفته و غیره وضعیت رانندگی طی روز از دیگر ویژگی‌های این داشبورد دیجیتالی به شمار می‌رود.

به گفته وی، یادآوری سرویس‌های دوره‌ای، نمایش وضعیت هوا در موقعیت خودرو، تقویم و یادآوری مناسبت‌های مهم نیز از دیگر قابلیت‌های داشبورد هوشمند است.

مدیر استارتاپ کلاستر، با بیان اینکه این داشبورد دیجیتالی که بر صفحه کیلومترشمار قرار می‌گیرد روی دو خودرو تست شده است، خاطر نشان کرد: این تست‌ها نتیجه خوبی داشتند و اکنون در حال رایزنی با یک خودروساز داخلی هستیم.

طرح استارتاپ کلاستر با همکاری احمد رحیمی در کارخانه نوآوری آزادی به نتیجه رسیده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir