رویـدادهـا

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی این مجموعه خبر داد

محصولات پارک فناوری پردیس ظرفیت صادراتی معادل 65میلیون یورو دارد

محصولات پارک فناوری پردیس ظرفیت صادراتی معادل 65میلیون یورو دارد

با دیگران به اشتراک بگذارید

«محسن پیلان‌نژاد» مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس در خصوص برنامه‌های این مجموعه بیان کرد: بنا داریم از امسال تا ۲ سال آینده فروش ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی و صادرات ۶۵ میلیون یورویی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از خبرگزاری مهر «محسن پیلان نژاد» مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی این مجموعه از برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت فروش محصولات تا 200 هزار میلیارد ریال و افزایش ظرفیت صادرات محصولات تا 65 میلیون یورو خبر داد. او ضمن اعلام این خبر تشریح کرد: در سال ۱۳۹۹ بواسطه تعریف نام سال از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید، برنامه‌های پارک با سیاست‌گذاری بر این مبنا تهیه و تنظیم شد؛ از این رو حدود ۸۰ شاخص کلیدی عملکرد در قالب برنامه‌های تخصصی تعریف و اجرا شد.

 پیلان‌نژاد با اشاره به برنامه بلند مدت پارک فناوری پردیس تشریح کرد: توسعه و تملک ۵۰۰ هکتاری و توسعه فیزیکی و عملیاتی ۱۴۵ هکتاری پارک، با حضور ۶۰۰ واحد و شرکت فناور و دانش‌بنیان و افزایش شاغلان به ۹۰۰۰ نفر از فناوران در این واحدها و فروش ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی محصولات و خدمات این واحدهای فناور و صادرات ۶۵ میلیون یورویی، از اهداف این برنامه در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در کل حدود ۴۰۰ شاخص عملکردی در سال گذشته تعریف و مورد رصد و پایش برای تحقق نیل به اهداف مد نظر قرار گرفت، بیان کرد: یکی از برنامه‌های شاخص تحت عنوان جهش تجارت فناوری در سال ۱۳۹۹ با ظرفیت گردش مالی و انعقاد قرارداد ۵۰۰۰ میلیارد ریالی توسط شبکه فن‌بازار ملی ایران اجرا شد که شرکت‌ها توانستند به راحتی و با سرعت بیشتری به بازار مصرف دست یابند که البته این طرح با افزایش ۱۰۰ درصدی هدف و با ظرفیت اجرا به میزان ۱۰,۰۰۰ میلیارد ریال برای سال ۱۴۰۰ نیز تعریف شده است.

وی در ادامه افزود: اصل برنامه و مبنای حرکتی پارک فناوری پردیس به عنوان بزرگترین پارک فناوری در غرب آسیا براساس ایجاد ناحیه نوآوری پردیس، تثبیت و تقویت این اکوسیستم تعریف شده است.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس همچنین خاطر نشان کرد: در حقیقت، ناحیه نوآوری پردیس با داشتن تجربه مناسبی از یک اکوسیستم کامل نوآوری، شرایط مناسبی همچون شکل‌گیری مناسب صنعت، نوآوری و سکونت در شهر پردیس و همچنین آب‌وهوای مناسب می‌تواند به یک الگوی مناسب برای نواحی نوآوری در ایران تبدیل شود. این ناحیه در افق خود، در کنار محیط خیلی مناسب برای زندگی به یک اکوسیستم نوآوری منسجم با بازیگران کلیدی فعال تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر این اساس اهداف کلانی را مشخص کرده‌ایم و بر اساس آن پیش می‌رویم، گفت: در واقع برای پارک فناوری پردیس برنامه بلندمدتی در نظر گرفته شده است که در مقاطع ۲۰ ساله به مسیر خود ادامه می‌دهد. در حال حاضر نزدیک به ۲۰ سال از عمر پارک می‌گذرد که با شروع سال ۱۴۰۰ شمسی وارد مرحله ۲۰ ساله دوم پارک فناوری پردیس با رویکرد تثبیت و تقویت ناحیه نوآوری پردیس شده‌ایم.

او همچنین اهداف اصلی مدنظر پارک فناوری پردیس که در سال گذشته توانسته عملکرد قابل قبولی در آن‌ها داشته باشد و همچنین در سال ۱۴۰۰ برای تحقق مطلوب آن‌ها برنامه‌ریزی صورت گرفته ، اینگونه برشمرد: این اهداف شامل توسعه اعضا و واحدهای فناور (ملی و بین‌المللی)، تیم‌ها و فریلنسرها، شتابدهنده‌ها، سرمایه‌گذاران)، توسعه شاغلان فناور (ایجاد اشتغال، جذب ایرانیان خارج از کشور)، توسعه بازار محصولات واحدهای فناور (داخلی، صادراتی)، توسعه خدمات تخصصی و آزمایشگاهی و خدمات عمومی، توسعه سرمایه‌گذاری (زیرساخت و ابنیه، در تحقیق و توسعه و در طرح‌ها و پروژه‌ها)، تسهیل فضای کسب و کار (اصلاح مقررات و دستورالعمل‌ها)، رفع نیاز صنایع و تمرکز بر تولید محصولات ارز بر و هم‌افزایی بیشتر بین اعضا در ناحیه نوآوری پردیس هستند.

عکس از: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1657163871

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir

سازمان‌های همکار