رویـدادهـا

با اعلام ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی بنیاد مصطفی(ص)

مهلت ارسال آثار برای شرکت در دومین دوره رقابت علمی کنز تمدید شد

مهلت ارسال آثار برای شرکت در دومین دوره رقابت علمی کنز تمدید شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

مهلت ارسال آثار برای شرکت در دومین دوره رقابت علمی کنز (KANZ) که ابتدا 1 شهریور 1400 اعلام شده بود، تا 29 مهر 1400 تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) برای نقش‌آفرینی موثر در توسعه علم، فناوری و نوآوری، ضمن اعطای جايزه مصطفی(ص) به آثار برجسته دانشمندان، برنامه‌ریزی به منظور شبكه‌سازی دانشمندان و بهره‌مندی جامعه اسلامی از این ظرفیت عظیم را در دستور کار دارد.

بنیاد مصطفی(ص) در تکمیل زنجیره ارزش، رقابت علمی کنز (Knowledge Application and Notion for Society)  را میان دانش‌پژوهان، دانشجویان و اساتید (زیر ۴۵ سال) معرفی و برگزار می‌کند. علاقه‌مندان ایده‌های علمی خود را در قالب یک ارائه تصویری ارسال میکنند.

این رویداد برای یافتن بهترین راه‌حل‌های علمی به ‌منظور حل مشکلات جامعه با اهداف استفاده از ظرفیت‌های جامعه متخصصین، تهیه انباشتی از آثار علمی،‌ ارتقاء سطح انگیزش و خلاقیت نخبگان جوان،‌ بسترسازی جهت شناسایی و تبادل ایده‌های علمی و فناورانه و استمرار هدفمند تعامل محققان برگزار می‌شود.

اولین دوره این رقابت سال 1397 و در ۵ حوزه سلامت، انرژی، اقتصاد، آب و محیط زیست، فناوری اطلاعات و ارتباطات با مشارکت 1045 نفر (753 دانشجو و 292 عضو هیأت علمی) و دریافت 590 اثر از 15 کشور اسلامی برگزار شد.

دومین دوره این رقابت نیز سال جاری و در حوزههای "آب، محیط زیست و انرژی"، "بهداشت و فناوری پزشکی"، "فناوری اطلاعات و ارتباطات"، "اقتصاد، بانکداری و تامین مالی"، "حمل و نقل" و "حوزه ویژه 1400؛ معدن و صنایع معدنی" در سطح جهان اسلام برگزار می‌شود.

هریک از محققان جوان می‌توانند با ارسال یک ویدئو 3 تا 5 دقیقه‌ای از راه حل ابتکاری و علمی خود برای حل کردن یکی از مسائل مهم جهان اسلام در این رقابت شرکت ‌کنند.

از این رو با توجه به مشارکت گسترده دانشمندان، پژوهشگران و نوآوران جوان از 17 کشور جهان و تقاضای مکرر جهت تمدید این رویداد علمی_بین المللی، تاریخ ارسال آثار به دومین رقابت علمی کنز تا 29 مهرماه 1400، تمدید شد.

شرکت‌کنندگان با مشاهده فراخوان رقابت و نحوه تهیه ویدئو در سایت رقابت به نشانی kans.mstfdn.org ، می‌توانند فرم‌های مربوطه را پر کرده و ضبط ویدئو و بارگذاری آن را مطابق استانداردهای مذکور انجام دهند. این دستاوردها می‌تواند در قالب ایده، مقاله، کتاب، نمونه اولیه محصول یا محصول جدید باشد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در این رابطه بیشتر بخوانید:

دومین دوره رقابت علمی کنز برگزار می‌شود

منتخبین اولین دوره رقابت علمی کنز تجليل شدند

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مرحله بعد، گروه‌های داوری متشکل از اساتید دانشگاه و سرآمدان علمی و فناوری هر حوزه، آثار ارسالی را بررسی کرده و از میان آنها 3 اثر و راه حل برتر در هریک از حوزه‌ها و در مجموع 18 راه حل برتر را انتخاب می‌کنند. نهایتا با داوری نهایی در روز اختتامیه رقابت در مهرماه 1400، نفرات برتر هر یک از حوزه‌ها انتخاب شده و هدایای نفیسی به هریک از آنها اعطا خواهد شد.

جوایز دومین دوره رقابت علمی کنز، به 6 نفر برتر تعلق می‌گیرد که شامل "لوح تقدیر و مدال کنز"، "نشان طلای 30 گرمی"، "کمک‌هزینه 2 هزاردلاری فرصت مطالعاتی" و "امتیاز ویژه در بهره‌برداری از برنامه‌های شبکه‌سازی بنیاد مصطفی(ص)" خواهد بود.

رقابت علمی کنز نه فقط یک رقابت، بلکه بازاری است که دانشمندان، محققان و نوآوران جوان می‌توانند مشتریانی فراتر از مرزهای کشور خود برای دستاوردهای علمی‌شان بیابند.

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1657163871

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir

سازمان‌های همکار