رویـدادهـا

فهرست مطالب:

مقدمه

فصل اول: نقطه شروع

فصل دوم: هنرستان

فصل سوم: رباتیک

فصل چهارم: پردیس فناوری

فصل پنجم: سازندگی و جنگندگی

ضمائم

از دانش به ثروت 3

داستان کارآفرینی فناورانه مهندس ابوالفضل حسنی

گردآوری تدوین: علی اصغر عبادی

سال چاپ: اسفند 1398

تعداد صفحات: 96

  امروزه با توجه به رشد و توسعه پژوهش‌های آکادمیک در حوزه فناوری‌های برتر، شرکت‌های کوچک و متوسط نقش بسزایی در تحریک و تشویق کارآفرینی و رشد و شکوفایی اقتصادی کشورها ایفا میکنند. بنابراین پاسخ به این سؤال ضروری است که چه عواملی سبب رشد و موفقیت این شرکت‌ها خواهند شد. کتاب حاضر، با هدف ارائه مدل موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان تدوین شده است. در این کتاب، با بررسی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق، به معضلات و موانع اصلی پیشروی شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های نوپایی که توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تأسیس میشوند پرداخته شده. و به صورت عینی و ملموس، نشان داده است که این نوع شرکت‌ها، برای رسیدن به قله‌های موفقیت، چه راهی را باید طی کنند. اداره کل ترویج و توسعه خوشه‌های نوآوری پارک فناوری پردیس، ِ با پرداختن به سرگذشت شرکت موفق دانش‌بنیان ایده‌کاوان، سعی دارد چراغ راهی برای جوانان و شرکت‌های استارتآپی روشن کند تا آن‌ها را با مسیر پر پیچ و خم و ناهموار موفقیت آشنا سازد. مرور سرگذشت عبرت‌انگیز و درس‌آموز شرکت ایده‌کاوان، مرور پستی و بلندی مسیریست که جوانان کارآفرین و شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا، خواه ناخواه به آن دچار خواهند شد. کتاب حاضر، کتابیست در حکم راهنما؛ راهنمایی با تجربه و با دانش، و در عین حال جوان، که در طی طریق و رسیدن به موفقیت، حکم کیمیا را دارد.

  ممنون و متشکر مدیرعامل محترم شرکت ایده کاوان، جناب مهندس ابوالفضل حسنی هستیم که قبول زحمت کردند و تجربیات ارزشمند خود را، در اختیار ما قرار دادند. انشاءالله شاهد موفقیت‌های بیشتر و روزافزون ایشان و همکاران محترمشان در شرکت ایده‌کاوان باشیم.

  در اين كتاب، جناب آقای مهندس حسنی سعی کرده‌اند با لحنی عامیانه و صمیمی، تجربیات گران‌بهای خود را، در اختیار افرادی قرار دهند که می‌خواهند از علم و دانش و سواد خود، پلی به سوی موفقیت و فناوری و ثروت بسازند. لحن صمیمی و قلم روان ایشان، باعث شده است که مخاطب گرامی، به‌راحتی با کتاب همراه شود.

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1654120837

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir