رویـدادهـا

با هدف رشد شرکت‌های دانش‌بنیان؛

پارک فناوری سلامت از تولید داروهای پیشرفته ساخت ایران حمایت می‌کند

پارک فناوری سلامت از تولید داروهای پیشرفته ساخت ایران حمایت می‌کند

با دیگران به اشتراک بگذارید

سرپرست پارک فناوری سلامت پردیس گفت: این پارک خدمات حمایتی برای رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق سلامت ارائه می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اکبر قنبرپور گفت: با توجه به رشد قابل توجه شرکت های فعال حوزه سلامت در پارک فناوری پردیس، ظرفیتی در این ناحیه نوآوری تحت عنوان پارک فناوری سلامت ایجاد شده است. این پارک فناوری قرار است به لحاظ تجهیزات پزشکی و دارویی، زیست فناوری و فعالان حوزه سلامت، یک زیست‌بوم فناورانه و نوآورانه باشد.

افزایش پارک های حوزه فناوری

قنبرپور گفت: علاوه بر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استانداردی تهران، وزارت صمت و سایر اعضای هیات امنای پارک فناوری پردیس در پارک فناوری سلامت اثرگذار هستند.

وی از روند روبه رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در تعامل با بدنه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت و افزود: در حال حاضر 50 شرکت در پارک فناوری سلامت فعال هستند و بیش از 100 محصول تولید می شود.

قنبرپور از تلاش برای توسعه زیرساخت شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق حوزه سلامت گفت و ادامه داد: درصدد هستیم زیرساخت ها به گونه ای تعیین شوند که تعداد شرکت‌ها بیش‌تر شود تا بتوانیم محصولات با فناوری پیشرفته تولید کنیم، چرا که مطالعات ما نشان داده عمده واردات دارویی ما از محل داروهای با فناوری بالا است، که تلاش می کنیم با تمرکز بر روی این موضوع مهم، به تولید این داروها کمک کنیم.

ایجاد مجتمع کامل سلامت

به گفته سرپرست پارک فناوری سلامت، حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری نقشی اثربخش داشته و با این حمایت ها به دنبال ایجاد فضاهای کار اشتراکی تخصصی هستیم که شامل آزمایشگاه، اتاق تمیز و دیگر ملزومات شرکت های خلاق و نوپا می‌شود.

قنبرزاده با اشاره به اهمیت مجموعه فعالیت هایی که قرار است در آینده در این پارک پیگیری شود گفت: قرار است تعدادی آزمایشگاه مرجع تخصصی در پارک فناوری سلامت پردیس داشته باشیم و یک فضای اشتراکی حوزه سلامت که زیرساخت های کامل کارگاهی، آزمایشگاهی، پایلوت ها و اتاق تمیزها و به عبارتی یک مجتمع کامل باشد تا بتوانیم ریسک سرمایه گذاری در شرکت های خلاق را کاهش دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1657163871

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir

سازمان‌های همکار