رویـدادهـا

به میزبانی پارک فناوری پردیس؛

نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور برگزار شد

نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور برگزار شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور به صورت حضوری و مجازی و به میزبانی پارک فناوری پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، در ابتدای این نشست بهنام طالبی، سرپرست دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن قدردانی از میزبانی پارک فناوری پردیس برای برگزاری این نشست، اصلی ترین هدف این نشست را بازدید از مجموعه زیبا و ارزشمند پارک فناوری پردیس و آشنایی با فعالیت آن برای کمک به پارک‌های علم و فناوری کشور دانست.
در ادامه مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس ضمن خوش آمدگویی به میهمانان گفت: متاسفانه شرایط موجود به دلیل شیوع بیماری کرونا دو سالی می شود که این نشست را از حضور تمامی روسای پارک‌های علم و فناوری کشور محروم کرده است.
او از صمیمیت و ارتباط مناسب و سازنده میان پارک های علم و فناوری کشور تقدیر و ابراز امیدواری کرد: با استفاده از این فرصت، پارک های علم و فناوری کشور بتوانند با همکاری و هم افزایی در جهت اشتغال جوانان و ساختن آینده این مرز و بوم فعالیت کنند.
صفاری نیا گفت: پارک فناوری پردیس با مجوز شورای گسترش آموزش عالی در سال 1384 در زیرمجموعه نهاد ریاست‌جمهوری تاسیس گردید و هم اکنون به‌عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند.
رئیس پارک فناوری پردیس افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی پردیس نوآوری (فاز اول پارک) در زميني به مساحت 20 هكتار با ایجاد بیش از 170 هزار متر مربع فضای تحقیقاتی و فناوری به اتمام رسيده است و پرديس دانش (فاز دوم) در زمينی به مساحت 18 هكتار مراحل ساخت را طی می‌كند. پیش‌بینی می‌شود با تكمیل دو فاز ذكرشده، زمینه لازم برای جذب و اشتغال بیش از پنج هزار نفر نیروی متخصص در شركت‌های دانش‌بنیان عضو فراهم شود. انشاء الله این «پروژه بزرگ ملی» با افق توسعه 1000 هكتاری و با حمایت‌های دولت محترم و تعامل جدی مسوولین نظام، به بزرگ‌ترین قطب فناوری منطقه تبدیل خواهد شد.

او گفت: با تشکیل کارخانه های نوآوری از سال ۹۶ تاکنون به دنبال گسترش پارک و ایجاد یک اکوسیستم کامل شهری برای توسعه علم و فناوری کشور هستیم. در این زمینه کارخانه های نوآوری آزادی و های وی در حال کار هستند که حدود ۴۰۰ شتابدهنده و مرکز نوآوری زیر نظر آنها در حال فعالیت های علمی و فناوری هستند.
رئیس پارک فناوری پردیس به ظرفیت های موجود برای این مرکز اشاره کرد و افزود: پارک فناوری پردیس با نزدیکی به مرکز تجمع ۲۵هزار دانشجو و شهرک صنعتی خرمدشت، توانایی بالقوه برای گسترش علم و فناوری برای توسعه کشور دارد.
صفاری نیا ادامه داد: در این زمینه بیش از ۵۰ مجموعه خدمات تسهیل کسب و کار مانند توانمندسازی نیروها و گسترش فعالیت های فناورانه را انجام می‌دهند. در این زمینه در سال گذشته بیش از ۴۰۰هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۱۱هزار میلیارد تومان فروش محصولات فناورانه با اشتغال ۶۵۰۰ نفر در پارک فناوری پردیس صورت گرفته است.

صفاری‌نیا انجام طرح‌های مهمی همچون جايزه مصطفي(ص)، نمايشگاه بين‌المللي فناوری و نوآوری (اينوتكس)، ايجاد شبکه فن بازار ملی ایران، برگزاری فستيوال‌ها و نشست‌های تبادل فناوری، مشاركت در راه‌اندازی بورس شركت‌های دانش‌بنیان با سازمان بورس و اوراق بهادار، ايجاد و راهبري مركز شتابدهي نوآوري، راه‌اندازی صندوق توسعه فناوری‌های نوین، مشاركت در راه‌اندازی مدل سرمایه‌گذاری ریسك‌پذیر (VC) در كشور، برگزاری دوره‌ای برنامه‌های ارتباط صنعت و دانشگاه و تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی، مشاركت در تعریف اولین شهر تخصصی كشور با ماموریت علم و فناوری، راه‌اندازی مركز خدمات تخصصی فناوری، ایجاد بوستان دانشمندان ایران و جهان و انعقاد میلیاردها ریال قرارداد تجاری‌سازی یافته‌ها و دستاوردهای واحدهای فناور عضو را از مهم‌ترین اقدامات ستاد پارک از بدو تاسیس تاكنون برشمرد.

پس از پایان نشست،‌ روسای پارک های علم و فناوری از پارک فناوری پردیس و شرکت‌های عضو پارک بازدید کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی: تهران، کیلومتر 20 جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، مجتمع سراج

کد پستی: 1657163871

تلفن: 76250250 _ 021

نمابر: 76250100 _ 021

E-mail: info@techpark.ir

website: www.techpark.ir

سازمان‌های همکار